צפו בפיצוץ שהשמיד בניין בגובה 116 מטרים בגרמניה

30 אלף צופים נלהבים חזו הבוקר כיצד 950 ק"ג של חומר נפץ מחריבים את המגדל הישן של אוניברסיטת פרנקפורט. זהו הבניין הגבוה ביותר באירופה שהושמד בפיצוץ מבוקר

AP
02/02/2014
עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: לירון בארי

אוניברסיטת פרנקפורט השמידה הבוקר (ראשון) בניין בגובה 116 מטרים, באחד הפיצוצים המבוקרים האדירים ביותר שנראו אי פעם באירופה.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - הרופאים ממליצים והמטופלים מרוצים

מוגש מטעם בי קיור לייזר

כ-30 אלף בני אדם הגיעו בבוקר למרכז העיר, כדי לחזות בבניין הבטון נעלם לתוך ענן של פיח. המשטרה הקימה מחסומים ברדיוס של 250 מטרים מסביב לאזור הפיצוץ כדי למנוע מעוברי אורח - ומבעלי חיים - להיכנס לאזור.

זמן קצר אחרי השעה 10:00, מומחי חבלה הפעילו את מטעני הנפץ שהותקנו בבניין, ופוצצו אותו באמצעות 950 קילוגרמים של חומר נפץ. עשרות מכלי מים הוצמדו לקומות הבניין ופוצצו גם הם, כדי לסייע להפחית את האבק שנפלט מהאזור.

הבניין נבנה ב-1972. בשנה שעברה, השלימה האוניברסיטה את המעבר לקמפוס החדשה שלה, והבניין ננטש סופית. בתחילה, התכנית הייתה להשמיד את הבניין בהדרגה, אך העירייה החליטה לפוצץ אותו בבת אחת, משום שתושבי השכונה הביעו התנגדות לעבודות ההריסה הממושכות.

זה היה הבניין הגבוה ביותר באירופה שהושמד באופן הזה. שני בנייני משרדים חדשים צפויים לקום במגרש, שיפונה מההריסות בשבועות הקרובים.

עוד פיצוצים מרהיבים:
גשר באוהיו, בן 83 שנים, מסיים את חייו ב-6 שניות
כך נפטרו ממצוק במכתש רמון, שמשקלו 600 ק"ג
צפו: תחנת כוח מושמדת בפיצוץ - וקמה לתחייה

פיצוץ בניין במתחם אוניברסיטת פרנקפורט. ינואר 2014(צילום: רויטרס)
פיצוץ בניין במתחם אוניברסיטת פרנקפורט. ינואר 2014(צילום: GettyImages)
פיצוץ בניין במתחם אוניברסיטת פרנקפורט. ינואר 2014(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully