תיעוד: 16 נהרגו בהתפרצות הר געש באינדונזיה

יום אחד לאחר שהרשויות במדינה התירו לחלק מתושבי האזור לשוב לבתיהם, הר הגעש סינבונג במערב סומטרה התפרץ. הלבה והאפר כיסו כפרים וחוות במרחק של יותר מארבעה קילומטרים

  • אינדונזיה
  • הר געש
אי-פי
צילום: רויטרס, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'
הכפרים והחוות במרחק של עד 4 קילומטרים וחצי מההר התכסו בלבה. תושבת האזור בורחת מההתפרצות (צילום: רויטרס)

לפחות 16 בני אדם נהרגו אתמול (שבת) בהתפרצות הר הגעש סינבונג באינדונזיה, יום אחד לאחר שהרשויות במדינה התירו לתושבי הכפרים הסמוכים שפונו מהאזור לשוב לבתיהם, בהתאם להערכות כי פעילות הר הגעש פוחתת. בין ההרוגים, כתב ערוץ טלוויזיה מקומי וארבעה תלמידי תיכון ומורם שטיילו באזור הר הגעש.

יותר מ-30 אלף בני אדם פונו על ידי הרשויות מאזור סינבונג, במערב סומטרה, במהלך ארבעת החודשים האחרונים, בהם חודשה פעילותו של הר הגעש. רבים דרשו מהרשויות לחזור על מנת לבדוק את המצב בבתיהם ובחוות הרבות שבאזור. ביום שישי, הותר ל-14 אלף תושבים המתגוררים במרחק של לפחות חמישה קילומטרים מההר לשוב לביתם.

עוד כותרות מהעולם:
דיווחים בלבנון: 4 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת בהרמל
"נפגע וברח": נמחץ על ידי אוטובוס - ויצא ללא פגע
צפו: תיעוד מרהיב לקפיצה ההיסטורית מהחלל

טוב לדעת (מקודם)

שבועות בלי כאבים ועם מבצע מיוחד מבי-קיור לייזר

לכתבה המלאה
ביום שישי, הותר ל-14 אלף תושבים המתגוררים במרחק של לפחות חמישה קילומטרים מההר לשוב לביתם. כוחות החילוץ באזור (צילום: רויטרס)

למרות ההערכות כי הפעילות הוולקנית פוחתת, סדרת פיצוצים והתפרצויות הפתיעה את תושבי האזור והרשויות אתמול. הכפרים והחוות במרחק של עד 4 קילומטרים וחצי מההר התכסו בלבה ואפר. התושבים שחזרו לבתיהם פונו מחדש בעקבות ההתפרצות. ברשויות החירום במדינה מעריכים כי מניין ההרוגים עוד יעלה בימים הקרובים.

הר סינבונג הוא אחד מכ-130 הרי געש פעילים באינדונזיה. ב-2010, התפרצות הר הגעש הפעיל ביותר במדינה, מראפי, הביא למותם של 324 בני אדם. ההתפרצות הגדולה האחרונה של הר הגעש סינבונג אירעה בשנת 2010, אז נהרגו שמונה בני אדם. זאת לאחר שהיה רדום במשך כ-400 שנים.

תושבים נמלטים מהתפרצות הר הגעש (צילום: רויטרס)
לפחות 14 בני אדם נהרגו כתוצאה מההתפרצות (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully