וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרקליטו של אולמרט: זקן מסרה במשפט "גרסה שקרית"

בראיון מיוחד ל"עובדה" ערב הגשת הסיכומים במשפט הולילנד, האשים עו"ד רועי בלכר את מי שהייתה ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר כי שיקרה בנוגע לכסף שקיבלה מעד המדינה

באדיבות "עובדה", שידורי קשת

"היו לי רגעים לא פשוטים כשקראתי את העדות של שולה זקן. אני מודה בזה... היה מוזר ביותר לראות שיזם משלם מאה אלף דולר סיוע בתשלום לדירה, לא פשוט לראות את זה", כך אמר עו"ד רועי בלכר, סנגורו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בראיון ל"עובדה" במסגרת כתבה על שמואל דכנר, עד המדינה במשפט הולילנד שתשודר הערב בערוץ 2, ערב הגשת הסיכומים במשפט הולילנד. בדבריו, מתח בלכר ביקורת על כך שזקן אישרה בעדותה כי קיבלה מעד המדינה שמואל דכנר מאה אלף דולר לצורך קניית דירה בעת שהייתה ראש לשכתו של אולמרט בעיריית ירושלים. דכנר העיד כי נתן לה את הכסף כשוחד תמורת קידום פרויקט הבנייה בהולילנד, ואילו זקן הסבירה בעדותה שהייתה זו טובה אישית, על רקע יחסים רומנטיים בין השניים.

אולמרט וראש לשכתו לשעבר הם שניים מ-13 הנאשמים במשפט השוחד במסגרת פרשת הולילנד. התביעה מייחסת להם עבירות דומות, של קבלת שוחד מידי דכנר, ואף מייחדת להם פרק משותף בסיכומים שהגישה בשבוע שעבר. מדבריו של עו"ד בלכר, פרקליטו של אולמרט, אפשר להבין שהשותפות הצמודה הזאת, שנמשכה יותר מ-30 שנה, מאז הייתה זקן פקידה במשרד עורכי הדין שבו עבד אולמרט הצעיר, הגיעה אל קצה רגע לפני הכרעת הדין במשפטם.

משפטם של אהוד אולמרט ושולה זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים- מאי 2010. אלכס קולומויסקי,
השותפות הארוכה הגיעה אל קצה רגע לפני הכרעת הדין. אולמרט וזקן בבית המשפט/אלכס קולומויסקי

"התביעה מתייחסת אל הנאשם אולמרט ואל שולה זקן כאילו היו אדם אחד", התרעם בלכר. "הפנים הם פנים של אולמרט, הידיים הם הידיים של זקן... כאילו לא מדובר בשני אנשים. הם נולדו יחד, ברחם של אם אחת, תאומים סיאמים, יצאו כך וכל הדרך שהם חיים בעולם הם עושים את הכול ביחד. צובטים את גברת זקן - מר אולמרט בוכה מכאב. זו הגישה של התביעה".

לפחות בסעיף אחד מתנגש קו ההגנה של אולמרט וזקן חזיתית. עד המדינה דכנר העיד כי במסגרת יחסי השוחד ביניהם העביר לזקן, על פי בקשתה, מאה אלף שקל כדי לסגור את חובות הבחירות של אולמרט. במהלך המשפט זינתה זקן גרסאות בנושא זה. המשטרה טענה כי היא העבירה, בידיעת אולמרט, 60 אלף שקל מתוך סכום זה למקורבו עו"ד אורי מסר, שהיה אמון על החזרת חובות הבחירות של אולמרט. בעדותה במשפט חזרה בה, וטענה שבזבזה את כל הכסף בעצמה, ולאחר מכן שוב חזרה בה, וטענה שאכן העבירה את הסכום למסר. כשעומתה עם הטענה שבאותה עת כלל לא היו לאולמרט גירעונות בחירות, הוא רמזה שאולי מסר, שקיבל לטענתה את הכסף, הוא שהטעה אותה.

זקן אמנם עשתה כל שביכולתה כדי להרחיק את עדותה מאולמרט, אבל סנגורו לא מאמץ את גרסתה האחרונה: "כל אדם שעיניו בראשו... מבין שהתזה לגבי אורי מסר לא מתקבלת על הדעת. זאת גרסתה של שולה זקן, שהגיע אליה, רימה אותה לגבי קיומם של גירעונות והכשיל אותה באיסוף תרומות לכיסוי גירעונות מעבר לכל הקטגוריות והאיסורים". כשנשאל אם הוא טוען שזקן שיקרה בנושא זה, השיב עו"ד בלכר: "גרסה שקרית ולא נכונה".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

זה כל כך טעים ופשוט: מתכון לבננות מקורמלות

בשיתוף חברת גליל
שמואל דכנר, עד המדינה בפרשת הולילנד שמת בסוף השבוע האחרון, מרץ 2013. ניב אהרונסון
"לא חוקרים בחקירות נגדיות מתוך מחשבה שמא יקרה משהו לעד". דכנר/ניב אהרונסון

בריאיון הדף בלכר את הביקורת שהוטחה בו לפיה החקירה הנגדית האגרסיבית שלו החמירה את מצבו הבריאותי הקשה ממילא של עד המדינה, שמואל דכנר, שהעיד 67 ימים במשפט ומת בתום יום החקירה הנגדית השני שניהל עו"ד בלכר. "אם התביעה הייתה מעלה על קצה דעתה שהעד הזה נמצא במצב שהוא עלול ללקות בלבו או שהעדות הזאת עלולה לקצר את חייו, היא לא הייתה מעלה אותו לעדות", טען.

עו"ד בלכר הדגיש כי לא היה משנה דבר בכל הנוגע לחקירת עד המדינה. "אנחנו לא חוקרים בחקירות נגדיות מתוך מחשבה שמא יקרה משהו לעד שאנחנו חוקרים אותו. אנחנו מעמידים עד על דוכן העדים ומוציאים ממנו את כזביו, וכשאנחנו עושים את זה בהצלחה הדבר הזה משפיע על העד לא לטובה, הוא לא אוהב את זה", הסביר. " את חושבת שחקרו נגדית אחרת את הלקוח שלי? והלקוח שלי בן כמה הוא? הוא בן 67 אחרי שעבר מחלת סרטן... כסנגורו של אהוד אולמרט, מה שהוא (דכנר) עשה ללקוח שלי הוא מעשה שלא יכופר ושלא יסולח - לא בעולם הזה ולא בעולם הבא".

פרקליט עד המדינה: "בלכר לא מגלה רגישות"

עו"ד עפר ברטל ועו"ד דב גלעד כהן, פרקליטיה של שולה זקן, מסרו בתגובה לדבריו של בלכר: "אנו מלאי פליאה על כך שעו"ד בלכר מתפלמס עם גרסתה של גברת זקן בטלוויזיה, בזמן שאפילו לא טרח לשאול אותה את הדברים ברחל בתך הקטנה בעת שיכול היה – בבית המשפט. הוא גם לא טרח להזמין את אורי מסר כעד בפרשת ההגנה שלו. אנו נתפלמס עם הגרסאות בבית המשפט בלבד, בפני כבוד השופט רוזן, ולא בפני הציבור".

עו"ד אמנון יצחקניא, פרקליטו של עד המדינה שמואל דכנר, מסר: "כבר מזמן ברור שעו"ד בלכר אינו מגלה את הרגישות הנדרשת במקרים כגון אלה. זכורים היטב הדברים שאמר ימים ספורים לאחר מותו של מר דכנר, לפיהם אין הוא מצטער כלל על מותו. מוטב היה שימתין עם האמירה על מה שחולל כביכול מר דכנר למרשו לפסק דינו של בית המשפט, שהוא זה שיקבע אם אמנם נעשה עוול למרשו או שמא חשף מר דכנר אמת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully