ילד התחשמל ומת, מנהלי הבריכה הואשמו בגרימת מותו

איתי פרוים מת ב-2010 עקב קצר במשאבה בקאנטרי בקריית מוצקין, שפעלה על אף שהבעלים ידע על התקלה. ייתכן שהתביעה תדרוש עונש מאסר לשלושת הנתבעים, אם אלה יורשעו

קובי מנדל
מנהלי הבריכה מואשמים בגרימת מותו ברשלנות של בנו בן ה-5. אביו של הילד איתי פרוים (צילום: אדריאן הרבשטיין)

לבית משפט השלום בקריות הוגש השבוע כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות נגד גבי בן גלים, בעלי קאנטרי "גלי גיל" בקריית מוצקין, נגד לאון בן ארוש, שהיה מנהל תפעול בקאנטרי, ונגד מיכאל ציבולה, ששימש איש אחזקה במקום. זאת, עקב מותו של הילד איתי פרוים בן החמש מהתחשמלות בבריכת הילדים במקום בשנת 2010.

האירוע התרחש שנה לאחר שהותקן בתוך בריכת הילדים עמוד ובו משאבה, שנועדה להזרים מים מהקרקעית כלפי מעלה ולשמש כאטרקציה. ביום ההתחשלמות, לקראת הגעת המתרחצים, הופסקה פעילות המשאבה בעקבות קצר. למרות זאת, בן ארוש הורה לציבולה להפעילה מחדש, זאת בידיעת בעל המקום. התביעה טוענת כי בן גלים ומנהל התפעול לא הקפידו על בדיקות תקינות החשמל ומכשירי החשמל הבאים במגע עם מים, ובכלל זה תקינות המשאבה בבריכת הילדים - חרף תפקידם ומעורבותם בכל הנעשה בקאנטרי.

עוד טוענת התביעה כי הנאשמים היו מודעים לעובדת קיומו של הקצר שהוביל להפסקת פעילות המשאבה כמה פעמים בחודש שקדם למותו של הילד, אולם לא הורו על בדיקת המשאבה ותקינותה החשמלית. כמו כן נטען שהשניים היו מודעים לקיומה של בעייתיות בהפעלת המשאבה ביום האירוע עצמו, וחרף הסיכון הכרוך בהפעלת חשמל בסביבת מים לחיי המתרחצים - לא בדקו, כאמור, את מקור התקלה ואף המשיכו בהפעלתה.

התביעה מתכוונת לזמן למשפט לא פחות מ-106 עדים. בנוסף, היא הודיעה לבית המשפט כי ייתכן שתדרוש להטיל עונש מאסר בפועל על הנאשמים, אם אכן יורשעו במיוחס להם.

עוד בנושא:
אבי הילד שהתחשמל בבריכה: זו גזירה משמיים
המהנדס קבע: הילד התחשמל בבריכה בגלל רשלנות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully