איזו יחידה מובחרת ניצחה בתחרות הירי של צה"ל?

מדי שנה מתקיימת במתקן אדם התחרות היוקרתית, לקראתה מתאמנות היחידות במשך חודשים ארוכים ובוחרות בטובי הצלפים שלרשותן לייצג אותן. מי היחידה המובחרת שקטפה השנה את התואר?

יאיר אלטמן

תחרות הירי השנתית של צה"ל התקיימה היום (שישי) במתקן אדם, ובסיומה הוכתרה יחידת ימ"מ של המשטרה במקום הראשון. למקום השני הגיע בית הספר ללוחמה בטרור של שב"כ ואת השלישייה הראשונה סגרה לוט"ר אילת.

עוד בוואלה! NEWS

הגל הבא של המסכות: נוחות, יפות ומגינות יותר - בהנחה מיוחדת לגולשי וואלה!

כתבה פרסומית
לכתבה המלאה
ניצחו בתחרות היוקרתית. לוחם ימ"מ (צילום: משטרת ישראל)

לוחמי יחידות העלית של צה"ל, המשטרה ושב"ס מחכים מדי שנה ליום הזה, שכולל תחרות קליעה אשר במהלכה מנסה כל יחידה להוכיח שהצלפים שלה הם הטובים ביותר. כמה עשרות יחידות מתחרות ביניהן על גאוות היחידה, תוך הפגנת אימונים רציניים חודשים רבים לפני התחרות, כחלק מאימוני היחידה. המשתתפות הן יחידות המתמחות בלוחמה זעירה, בהן השימוש העיקרי בנשק נעשה באקדח.

המקצים נשמרים בסוד עד יום התחרות

"התחרות בוחנת את רמת הכשירות, משמרת אותה והתחום הספורטיבי התחרותי מוסיף ליוקרת היחידה ומדרבן להגיע להישגים", הסביר תת אלוף איתי וירוב, קצין חי"ר וצנחנים ראשי. המקצים בתחרות נשמרו בסוד, על מנת לא לאפשר ליחידות להתאמן ספציפית לקראתם והלוחמים התוודעו אליהם רק בתחרות עצמה. מדובר במקצים שנלקחו מאירועי אמת שבהם היחידות נתקלו בשנתיים האחרונות, כפי שמרחיב וירוב: "המיוחד בתחרות הזו הוא תרגול מצבי אמת כפי שהם יכולים להופיע בשדה הקרב. זה לא מטווח, הירי יכול להופיע למשל לאחר מאמץ טיפוס על סולם או מאבק, ירי מגרם מדרגות לתוקף שבא מלמטה, ירי דרך חרכים מאוד צרים כמו חלון, מבעד וילון או דרך מסך, ירי במטרות בודדות בתוך המון, ירי תוך כדי פריצה מרכב נוסע, מעבר בין כלי נשק מראשי למשני לפי מרחק המטרה והצורך בקטלניות, וכן הלאה".

התחרות נערכה במשך יום שלם כשהלוחמים מבצעים את הירי עם ציוד לחימה מלא לגופם: "אנו לא מנסים לייצר תחרות אולימפית או ירי ספורטיבי", הוסיף וירוב. "זוהי תחרות של יחידות מבצעיות, של הלוחמים המוכשרים והמנוסים ביותר. תחרות שבאה להציב את הרף לאימונים בהמשך ולדמות להם את המצב הכי דומה לו הם עשויים להידרש".

כל יחידה בחרה את הנבחרת שלה, היורים והצלפים המעולים ביותר שהיא מסוגלת להעמיד, ואלה הגיעו בשעות הבוקר לבית הספר ללוחמה בטרור שבמתקן אדם - המקום בו כל היחידות המיוחדות לומדות לירות. "ישנה חשיבות סמנטית במיקום של התחרות. הלוחמים שהגיעו לטופ חוזרים ליסודות, למקום בו הם למדו לירות לראשונה. זהו המקור לכל התרגולות והטכניקות של צה"ל, המשטרה, שב"כ ושב"ס. המקום בו אתה מתחיל הוא גם המקום בו אתה בא להיבחן", אמר וירוב.

לקריאה נוספת
בשיתוף המוסד: שייטת 13 נערכת למלחמה מצפון
הדובדבן שבקצפת: הצצה ליחידת המסתערבים של צה"ל
יחידת דובדבן ניצחה בתחרות הצליפה של צה"ל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully