תגלית מרעישה: זן חדש של דינוזאור ענק נחשף

זן חדש של דינוזאור, שחי לפני 80 מיליון שנים וזכה לשם "מלך הזוועות של הדרום-מערב" נחשף: בעל גולגולת ש"עוצבה כדי לתפוס משהו, לנער אותו עד מוות ואז לקרוע אותו לגזרים"

07/11/2013

הטירנוזאורוס רקס אולי שלט פעם בכדור הארץ והיה "מלך הלטאות העריצות", אבל הוא לא היה הראשון במשפחה. מאובן שהתגלה ביוטה בארצות הברית חשף זן חדש של דינוזאור, ככל הנראה קרוב משפחה של הטי-רקס, שכנראה היה השליט הבלתי מעורער 10 מיליון שנים קודם לכן.

הדינוזאור, שהחוקרים קראו לו Lythronax argestes, שזה בתרגום חופשי "מלך הזוועות של הדרום-מערב", חי לפני 80 מיליון שנים במרכזה של צפון אמריקה ועל פי החוקרים הייתה לו גולגולת ש"עוצבה כדי לתפוס משהו, לנער אותו עד מוות ואז לקורע אותו לגזרים". לטאת הענק בעלת הנוצות והקשקשים אכלה כל מה שנקרה בדרכה, אמרו החוקרים לסוכנות הידיעות AP. המאובנים נמצאו ביוטה כבר ב-2009, אולם הליך חפירתם ואימותם נמשכו ארבע שנים במהלכן אכן אושר כי מדובר בזן של דינוזאור שעד כה לא היה מוכר למדע.

זן חדש של דינוזאור שהתגלה בארצות הברית. atural History Museum of Utah, Audrey Atuchin, AP
לטאת הענק בעלת הנוצות והקשקשים אכלה כל מה שנקרה בדרכה,(צילום: AP, atural History Museum of Utah, Audrey Atuchin)

על פי ההערכות, הדינוזאור החדש היה בגובה 7.3 מטרים והתנשא לגובה של 2.4 מטרים - קטן מעט יותר מהטירנוזאורוס רקס המפורסם,אך דומה לו מאוד מבחינה חיצונית. החוקרים בטוחים כי מדובר בתגלית ראשונה מבין שורה של אבות קדמונים של הטי רקס שעומדים להחשף בקרוב.

זן חדש של דינוזאור שהתגלה בארצות הברית(צילום: AP, atural History Museum of Utah, Audrey Atuchin)
שחזור המאובן של הדינוזאור שהתגלה(צילום: AP, atural History Museum of Utah, Audrey Atuchin)
  • דינוזאור
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully