פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הפילה הדחויה לה-פטיט זכתה שוב להמליט

   לה-פטיט, פילה אסייתית כבת 30 שהגיעה לספארי שברמת גן אחרי שנים בקרקסים שונים, המליטה אתמול גורה בריאה, שכבר יונקת ומתרוצצת. הצוות מקווה שההמלטה תשפר את מעמדה החברתי

   הפילה הדחויה לה-פטיט זכתה שוב להמליט
   צילום: באדיבות הספארי ברמת גן, עריכה: טל רזניק, קריינות: לירון בארי

   התרגשות גדולה בספארי: הפילה האסייתית לה-פטיט המליטה אתמול (רביעי) במזל טוב גורה בריאה במשקל 90 ק"ג שטרם זכתה לשם, זאת – חודשיים בלבד אחרי שבתה לה-בל המליטה את נכדתה לטאנגי.

   לה-פטיט, פילה כבת 30, הגיעה לספארי שברמת גן לפני 15 שנה – אחרי שנים ארוכות בהן שימשה כפילת קרקס ונדדה בין גני חיות שונים. "כשהיא הגיעה, ההתנהגות שלה הייתה מאוד משונה, ככל הנראה בשל ההיסטוריה שלה כפילת קרקס", סיפרה דוברת הספארי שגית הורוביץ שהוסיפה כי התקבלה על ידי הצוות בישראל כשהיא חולה מאד. "היה חשוב לנו להשאיר אותה אצלנו מבחינה גנטית", אמרה. עם זאת, בקרב עדר הפילים שבספארי הייתה לה-פטיט דחויה למדי. רק אחרי שהביאה לעולם את בתה הבכורה לה-בל התחזק המעמד החברתי שלה בין שאר הפילות.

   הפילה לה-פטיט עם הגורה בספארי שברמת גן (אתר רשמי , באדיבות הספארי רמת גן)
   לה-פטיט ובתה הקטנה (צילום: באדיבות הספארי ברמת גן)

   אף שההמלטה הראשונה שידרגה את מעמדה החברתי, חייה של לה-פטיט הוסיפו להיות לא פשוטים. את מירב תשומת הלב של זכר האלפא "מותק", ריכזה הפילה ורדה – שיחד עמו העמידה 11 צאצאים. ורדה, כך היה נדמה לצוות המטפלים, פיתחה קינאה למול יתר הפילות, וכמובן גם ללה-פטיט. אנשי הספארי אף סברו שוורדה היא זו שגרמה למותו של נכדה של לה-פטיט.

   כדי למנוע חיכוכים בין החיות העצומות, גם האב המאושר מותק, וגם הפילה הדומיננטית ורדה, הופרדו משאר הפילים שבמתחם –בזמן שלה-פטיט המליטה הבוקר את הצאצאית. האב צפוי לשוב למשפחתו המאושרת תוך יום או יומיים, אולם ורדה תשוב רק בעוד מספר שבועות, כשהפילונית הקטנטנה תתחזק. אגב, הפילה החדשה כבר יונקת מאמה ונראית בריאה וחזקה.

   הפילה לה-פטיט עם הגורה בספארי שברמת גן (אתר רשמי , באדיבות הספארי רמת גן)
   לה-פטיט יחד עם הבת הקטנה, והנכד (צילום: לה-פטיט ובתה הקטנה (צילום: באדיבות הספארי ברמת גן)

   לקריאה נוספת:
   פילה בפרידה מרגשת מחברה המת: ”לא נותרה עין יבשה”
   הפילה טניה ברחה מקרקס בפריז - ורמסה קשיש בן 84
   צפו: פילה עצבנית תוקפת ג’יפ תיירים בספארי

   לפניות לכתבת עדי חשמונאי: adihashmonai@walla.co.il

   (עדכון ראשון: 21:29)