לחיאני לא מתרגש מכתב האישום: "אתמודד בבחירות"

ראש עיריית בת ים התיחס במסיבת עיתונאים לאישומים נגדו, בין היתר בגין שוחד ומרמה והפרת אמונים, ואמר כי ישקול התפטרותו בשבוע הקרוב, אך יתמודד בבחירות לראשות העיר

  • שלומי לחיאני
מור שמעוני
צילום: אבי כהן, עריכה: מיכאל ברגמן

"לא אתן לכתב האישום השגוי הזה לגרום לי לנטוש את הבית שלי, את העיר שלי ואת התושבים שלי. אני מכבד את בג"ץ, ולכן בשבוע הקרוב אשקול לעומק את נושא ההתפטרות", כך נשמע הערב (שלישי) ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני, בהתייחסות ראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו היום, בין היתר בגין שוחד ומרמה והפרת אמונים. במסיבת עיתונאים שכינס בלשכתו בבניין העירייה, אמר לחיאני כי "טוב שכתב האישום יוצא כעת, לפני בחירות. עכשיו, כשלא נותר מהרי השמועות דבר, אני מתכוון לעמוד מול הציבור בבת ים ולעמוד לבחירת הציבור בבחירות הקרובות".

טוב לדעת (מקודם)

הרופאים ממליצים: שש דקות, פעמיים ביום ואין כאבים

לכתבה המלאה
"כתב האישום חסר בסיס", התגונן לחיאני (צילום: בן קלמר)

לדברי לחיאני, "כתב האישום חסר כל בסיס עובדתי ומשפטי. אמרתי שאני נקי מכל רבב כבר עם המעצר". את הסיבה לכך שיתמודד, הסביר לחיאני כך: "אם אנטוש, לא אוכל להסתכל לתושבים בעיניים. תושבי בת ים הם שיחליטו מה יהיה בעירם, הם שיחליטו מי מעל באמונם - אני או אנשים אחרים. הבחירות האלה הם המבחן הגדול ביותר".

לחיאני נאשם בכך שהיה ערב באופן אישי לחובות של מיליוני שקלים שצברו חברות קבלניות שבבעלותו, ופעל ביחד עם אחיו אבי לקבלת כספי שוחד מגורמים שניהלו קשרים עסקיים עם עיריית בת ים, על מנת לעמוד בהסכמים שכרת עם בנקים שונים וכדי להימנע מפשיטת רגל. לטענת הפרקליטות, בין השנים 2004-2005 קיבל לחיאני כספי שוחד בסך 900 אלף שקלים.

ירוץ בבחירות, ישקול התפטרות. לחיאני, היום (צילום: בן קלמר)

על פי הפרקליטות, לחיאני ואחיו פנו לעזרא דוש, בעלים של רשת מרכולים מצליחה בעיר בת ים, ובמקרה שני לאבנר קריאף ולגיסו, עובד דודטחי, בעליהם של "קפה ג'ו", מסעדת "גרגירים" ועסקים נוספים בעיריית בת ים, בבקשה לקבל מהם הלוואות בסך מאות אלפי שקלים. השניים ידעו כי בעלי העסקים יסכימו להעניק ללחיאני את ההלוואות, בשל התלות העסקית שלהם בעיריית בבת ים. אבי לחיאני חשוד גם שקיבל מדוש כ-150 אלף שקלים כדי שישפיע על עובדי עיריית בת ים לטובתו.

שני ראשי ערים הודחו לפני כשבועיים

בשבועות האחרונים נערך ללחיאני שימוע, על מנת להבטיח שכתב האישום יוגש לפני הבחירות המוניציפליות, שייערכו ב-22 באוקטובר. בחודש אפריל האחרון הודיעה הפרקליטות כי בכוונתה להעמיד את לחיאני לדין בכפוף לשימוע שנערך לו. בנוסף, החליטה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד בעלי תפקידים אחרים בעירייה, בהם אבי לחיאני, אחיו של ראש העיר.

לפני שבועיים החליטו שופטי בג"ץ להדיח באופן מידי מתפקידם את ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, ואת ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, שנגד שניהם הוגש כבר כתב אישום, חודש לפני הבחירות המונציפליות. לא ברור איך הדבר ישפיע על לחיאני, אולם במקרה של גפסו ורוכברגר לא נמנע מהם להתמודד על ראשות העיר בבחירות הקרבות על אף המשפטים המתנהלים נגדם.

שלומי לחיאני הואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully