אלפים חגגו בהקפות שניות בכיכר רבין בתל אביב

כמדי שנה הגיעו תושבי העיר והסביבה להשתתף באירוע המסמל את השלמת קריאת חמשת חומשי התורה. החוגגים צעדו ברחובות העיר וקיימו הקפות שניות גם בגן דוידוף ביפו

26/09/2013

עוד בוואלה!

משבר האקלים פוגע בחיות שלנו. אז מה עושים?

בשיתוף MSD Animal Health

כמדי שנה במוצאי שמחת תורה, יצאו הערב (חמישי) אלפים מתושבי תל אביב והסביבה לכיכר רבין בעיר כדי לחגוג את ההקפות השניות. האלפים חגגו עם ספרי התורה וצהלו לקולם של הזמר רון שובל ולהקתו וכן שמוליק נדל ותזמורתו. בגן דוידוף ביפו חגגו התושבים יחד עם הזמר אודי דוידי.

הקפות שניות בכיכר רבין בתל אביב(צילום: דרור עינב)

במסגרת האירועים התקיימו תהלוכות עם ספרי תורה בליווי כלי רכב עם תאורה ומוזיקה. ביפו צועדים החוגגים החל מהשעה 20:00 מרחוב שהרון פינת שדרות ירושלים ומרחוב סג'רה פינת נחל שורק. אל כיכר רבין בתל אביב צעדו החוגגים החל מהשעה 20:30 מרחוב אורי, שבו ממוקמים משרדי הרבנות הראשית. החוגגים הגיעו אל הכיכר והחלו בהקפות עם ספרי התורה על הבמה בליווי מוזיקה וריקודים.

הקפות שניות של שמחת תורה בכיכר רבין בתל אביב. דרור עינב
הקפות שניות בתל אביב(צילום: דרור עינב)

ההקפות נהוגות בכל קהילות ישראל ומציינים אותן לאחר שהשלימו במשך כל השנה את קריאת כל חמשת חומשי התורה, מדי שבת, ולפני שמתחילים את התורה מבראשית בשבת הקרובה. במהלך החג נוהגים לרקוד ולערוך שבע הקפות עם ספרי התורה בכל בתי הכנסת. מנהג ההקפות השניות נהוג בישראל כדרך הזדהות עם הקהילות היהודיות בחו"ל, שחוגגות את החג יומיים ברציפות.

(עדכון ראשון 20:00)

הקפות שניות של שמחת תורה בכיכר רבין בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הרב ישראל מאיר לאו וראש העיר תל אביב, רון חולדאי, בכיכר רבין(צילום: דרור עינב)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully