הקלות לפלסטינים: אישורי עבודה וחומרי בניין

ביום ראשון הקרוב יכנסו לתקפן שורה של הקלות לחיזוק הכלכלה הפלסטינית. בין היתר, יורחב קריטריון הגיל לכניסה לעבודה בישראל מהגדה, יועברו דלקים לעזה ויורחב התיאום

אמיר תיבון
17/09/2013

ברקע המשא ומתן המדיני שמנהלות ישראל והרשות הפלסטינית החליטה ישראל על שורה של הקלות שמטרתן להביא לשיפור מצבה הכלכלי של רמאללה. במסגרת ההקלות שייכנסו לתקפן ביום ראשון הקרוב, יוגדל מספר אישורי העבודה בישראל; יורחב שיתוף הפעולה בנושא מערכות המיסוי בין האוצר הישראלי לעמיתו הפלסטיני ויוקמו פרוייקטים בתחומים שונים.

בתחום התעסוקה, הוחלט להגדיל את מספר הפועלים הפלסטינים המורשים לעבוד בישראל ב-5,000 איש, כאשר מספרם עומד כיום על 70 אלף פלסטינים העובדים בשטח ישראל ובהתנחלויות. כמו כן, יורחב הקרטריון המאפשר לעובדים פלסטינים לצאת מהגדה לישראל כאשר הגיל המינימלי יירד מ-26 ל-24. בנוסף לפועלים, שמגיעים לישראל אולם את הלילות מעבירים בבתיהם, יוגדל מספר אישורי הלינה של פלסטינים בישראל מ-7,000 ל-10,000 וגילם המינימלי יירד מ-30 ל-26.

בהיבט של חיזוק הכלכלה בעזה, אושרה הכנסת חומרי בניין לסקטור הפרטי בהיקף של 350 משאיות בשבוע. יורחב תיאום הכנסת הדלקים והציוד לתחנת הכוח ברצועה כדי להגדיל את תפוקת ייצור החשמל העצמית של הפלסטינים. בנוסף, יתקיימו מפגשים של צוותי כלכלה מקבילים לפתרון סוגיות משותפות בתחומי הדלקים, המכס, העברות הכספים והמיסוי ותוכפל כמות המים שישראל מספקת לרצועת עזה.

לקריאה נוספת
עוד מחווה? 5,000 פלסטינים יורשו לעבוד בארץ
שגריר האיחוד: החרמת ההתנחלויות תרמה למשא ומתן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully