פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אימה בים: צפו בלווייתנים שכמעט בלעו שני צוללים

   להקת דגים שנסה בבהלה הייתה רמז מטרים להגעתם של שני לווייתני הענק, שצצו מרחק מטרים ספורים מהצוללנים בחופי קליפורניה. השניים הצליחו להימלט ברגע האחרון לפני שנטרפו

   אימה בים: צפו בלווייתנים שכמעט בלעו שני צוללים
   צילום: סרטון חובבים שהועלה לרשת, עריכה: מיכאל ברגמן, קריינות: אביב אברמוביץ'

   צלילה תמימה מול חופי קליפורניה כמעט נגמרה במוות. שון סטמבאק, בעל ספינת צלילה, תיעד בסרטון את שני חבריו הצוללנים, כשלפתע החלו המים לבעבע ולהקציף וזנבותיהם של שני לווייתני ענק הגיחו מעל פני הים. שניות לאחר מכן, פערו הלווייתנים את פיהם – כדי לבלוע דגים חסרי מזל ששחו באזור – מרחק מטרים ספורים מהצוללנים.

   לווייתנים מתקיפים שני צוללנים בחופי קליפורניה (צילום מסך)

   "אלוהים אדירים!", נשמע קולו של אחד הצוללנים בסרטון, כשהוא שוחה במהירות לספינה, כשחברו בעקבותיו. בסרטון אפשר להבחין גם בסימנים שקדמו להופעת שני לווייתני הענק: קבוצת דגים קטנה נראית בווידאו נמלטת בבהלה. את ההיסטריה של סטאמבק אי אפשר לפספס, כמו גם את ההומור לאחר רגעי האימה: "אתה תצטרך לעשות הרבה יותר מלנקות את חליפת הצלילה הזו", קרא לעברו אחד הצוללנים.

   סרטון התיעוד, שהועלה לאתר יוטיוב, הספיק לגרוף עד כה אלפי צפיות ברשת. שני הצוללנים יצאו ללא פגע מהאירוע, אך נראה כי בכל מקרה הם לא היו מסיימים את היום בקיבתם של הלווייתנים: גרונם של היונקים הגדולים אינו מספיק גדול כדי להכיל גוף של בן אדם.

   עוד עלילות מהים:
   צפו: חילוץ דרמטי של לוויתן נדיר בסכנת מוות
   אימת האוקיינוס: צפו בטורף שהורג במכת זנב ניצחת
   מטורף או מטומטם? צפו בצעיר שרוכב על כרישים