פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רקטת קסאם התפוצצה בשטח פתוח באשכול, אין נפגעים

   השיגור אירע יממה לאחר שרקטה שוגרה לעבר ישראל והתפוצצה בשטח המועצה האזורית שדות נגב. גם אתמול לא היו נפגעים או נזק, וילדים שבילו ליד מדורות קיבלו הנחיה לחזור לבתיהם

   רקטת קסאם נורתה הלילה (שני) מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצה בשטח חקלאי פתוח במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שלשום, במוצאי שבת, התפוצצה רקטה בשטח המועצה האזורית שדות נגב. גם אז לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש. התראת צבע אדום נשמעה ביישובי האזור וילדים שבילו ליד מדורות קיבלו הנחיה לחזור לבתיהם.

   בתגובה לירי הרקטה בשבת תקפו אתמול כלי טיס של חיל האוויר מתקן טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה. כלי תקשורת ברצועת עזה דיווחו כי היעדים שהותקפו שייכים לארגון הג'יהאד האיסלאמי. "זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכלי הטיס שבו בשלום לבסיסם", נמסר מדובר צה"ל.

   ביום חמישי שעבר נורו שתי רקטות קסאם מרצועת עזה לעבר ישראל. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, והן לא גרמו לנפגעים או לנזק. חרף הירי, לא נשמעה אזעקה באזור. יום קודם לכן נחתו באילת שתי רקטות גראד שנורו לעבר העיר מכיוון סיני. אחת נפלה בקרבת שכונת מגורים בעיר, והאחרת סמוך לגבול, מבלי לגרום לנפגעים. הרקטה שנפלה בלב העיר גרמה לנזק קל למבנה.

   סוללת מערכת כיפת ברזל הפרושה באזור העיר זיהתה את הירי לעבר העיר והפעילה את מערכת הצופרים, אולם המערכת לא יירטה את שתי הרקטות, והנושא הנמצא בבדיקה. בנוסף, תושבים בעיר ציינו כי בכמה מוקדים לא נשמעה אזעקה. בעקבות הירי, נסגר שדה התעופה באילת לטיסות נכנסות ויוצאות, ובהמשך חזר לשגרה.

   לקריאה נוספת:
   הירי לדרום ממשיך: צבע אדום במועצה אזורית אשכול
   יום אחרי הירי לאילת: 2 רקטות התפוצצו במערב הנגב
   המעברים לעזה נסגרו: "לא נסבול טפטוף של ירי"