פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ברזיל: דייג ירה בטעות בעינו צלצל - וניצל בנס

   ברונו דה סוזה קוטינהו בן ה-34 ניקה את נשקו כשהכלי דמוי החנית נורה וחדר לראשו דרך עינו השמאלית. למרבה הפלא, הוא נותר בהכרה, קרא לסיוע ויצא בנזק מינימלי מהתקרית

   ניצל בשן ועין: ברונו דה סוזה קוטינהו, דייג ברזילאי בוודאי מתקשה להאמין בעצמו כיצד שרד את הפציעה הזו. קוטינהו בן ה-34 ניקה את אקדחו ביום ראשון האחרון – אולם זה היה טעון, ושיגר היישר לעינו צ?לצ?ל (חנית דיג). הכלי דמוי-החנית, המשמש לדיג, ולציד בעלי חיים ימיים גדולים, ננעץ בעין השמאלית של הדייג ההמום. אורך הצלצל כ-30 סנטימטרים, והוא חדר לעומק של 15 סנטימטרים אל תוך ראשו של קוטינהו.

   גבר ירה לעצמו בעין בטעות עם צלצל ושרד (צילום מסך , The Sun)
   חדר לעומק של 15 סנטימטרים אל תוך ראשו (צילום מסך מתוך אתר "The Sun")
   גבר ירה לעצמו בעין בטעות עם צלצל ושרד (צילום מסך , The Sun)
   (צילום מסך מתוך אתר "The Sun")

   קוטינהו, למרבה הפלא, נשאר בהכרה זמן רב, מספיק כדי להפעיל אזעקה, אותה שמעה דודתו. היא יצרה קשר עם שירותי ההצלה בפטרופוליס, הסמוכה לריו זה ז'נרו, ופונה לבית החולים. המנתחים הצליחו, בסופו של דבר, להוציא את החנית, אחרי עשר שעות ניתוח. העניין המדהים עוד יותר הוא שקוטינהו לא סבל מכל נזק מוחי. יתרה מכך, הוא עבר ניתוח שחזור בפניו ועינו ניצלה – אך הוא איבד את ראייתו בעין הפגועה.

   גבר ירה לעצמו בעין בטעות עם צלצל ושרד (צילום מסך , The Sun)
   הצלצל שפילח את ראשו של קוטינהו (צילום מסך מתוך אתר "The Sun")

   ביוני 2012 נודע על סיפור דומה להפליא, על נאסר לופז בן ה-16, תושב מיאמי שבפלורידה, שהצליח לשרוד לאחר שצלצל שאורכו כמטר פילח את ראשו, נכנס מהמצח ויצא דרך עורפו. לופז וחברו בן ה-15 יצאו לשחות ולדוג באגם סמוך למקום מגוריהם בדרום-מערב העיר. החבר עסק בהטענת רובה הדיג, וכשלחץ בטעות על ההדק - החנית החדה נורתה בעוצמה וננעצה במצחו של חברו. הלילה פורסמו גם קטעי וידאו שבהם ניתן לראות כי הוא בהכרה ואף מזיז את איבריו, בעודו מונחת במסוק בבית החולים כשהצלצל תקוע במצחו.

   לא ייאמן: שרד בחיים לאחר שחנית פילחה את ראשו