חשד להזנחה: תינוק ברח מהגן וזחל לבדו בתל אביב

3 נשים שעברו ברחוב אבן גבירול הסואן הבחינו בתינוק כשהוא זוחל בתוך שלולית. לאחר ששאלו למי הוא שייך הן נדהמו לגלות כי הוא ברח ממשפחתון סמוך. "הגננת אמרה שהיא מצטערת"

דניאל רוזנבאום

מי שומר על הילדים שלנו? קרין, תושבת תל אביב שעברה בשעות הבוקר ברחוב אבן גבירול בעיר הבחינה בתינוק זוחל לבדו, בתוך שלולית. "אני ועוד שתי נשים הבחנו בתינוק במקביל, ליד מסעדת 'כתר המזרח'. הוא היה נראה כבן עשרה חודשים", מספרת קרין. "אחת הנשים שהייתה לידי ניסתה להבין אם מישהי שעמדה לידו היא אמא שלו, אך זו ענתה לה שלא. היא החלה לצעוק 'איפה האמא?' ואז היא הרימה את התינוק, שהיה רגוע מאוד יש לציין".

רגע אחרי, עובד במסעדה הסמוכה צעק לעבר הנשים ההמומות כי יש גן ילדים בכניסה האחורית של הבניין, ואלה אכן ניגשו למשפחתון כדי להשיב את התינוק. "האישה שהייתה איתי צעדה בשביל וצעקה 'התינוק הזה שלכם?', ואז הסייעת או המטפלת ניגשה וראיתי שהיא המומה. היא לקחה אותו וקראה לגננת", משחזרת קרין. "הגננת אמרה שהיא מצטערת, אז אמרנו לה: 'מה את מצטערת? זה חוסר אחריות, הוא יכול היה להגיע לכביש'".

יותר מאוחר סיפרה קרין כי היא התקשרה למשטרה ואמרו לה שהיא תצטרך להגיש תלונה כדי שהמקרה יוכל להיבדק, אך היא טרם עשתה זאת. היא פנתה גם למוקד העירוני ולדבריה המוקדנית הזדעזעה ורשמה את פרטי המקרה. עם זאת, ייתכן שהמשפחתון הוא פרטי והסמכות לטפל בעניין היא אינה באחריות העירייה.

מהמשפחתון נמסר כי התינוק כלל לא ברח: "ראינו אותו על יד המדרגות והסתכלנו עליו כל הזמן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully