חידון העצמאות: רק 3 מתוך 10,000 סיימו ללא טעות

בשבוע האחרון השתתפו אלפי גולשי וואלה! ופייסבוק בחידון "דמוקרט-טריוויה" של המכון הישראלי לדמוקרטיה. השאלות היו כלל לא קלות, ורק המובחרים נכנסו להיכל התהילה

מערכת וואלה! חדשות

המשחק ששיגע את הגולשים: במהלך יום העצמאות השתתפו 6,160 גולשים במשחק "דמוקרט-טריוויה" - חידון הטריוויה הענקי שבדק את הידע שלכם בכל מה שקשור למדינת ישראל - מפוליטיקה וצבא ועד תרבות וספורט. רבים מהגולשים לא הסתפקו במשחק אחד, וחלקם אף ניסו שוב ושוב - ובסך הכל נערכו 10,742 משחקים, ממוצע של כ-1.7 משחקים לגולש.

דמוקרט-טריוויה - שחקו במשחק ובחנו את הידע שלכם

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייכם באירוע לבבי או מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה
יח"צ פסטיבל הקולנוע ירושלים

החידון אינו פשוט כלל, כך יעידו רוב המשתתפים. הוא כולל 287 שאלות שמופיעות בסדר אקראי, כש-15 שניות בלבד מוקצבות לתשובה. מי שצבר שבע טעויות סיים את המשחק, ואם רצה לשפר את התוצאה - היה עליו להתחיל משחק חדש. היו מי שלקחו את ההזדמנות הזו בשתי ידיים, ושיחקו שוב ושוב. אף שרוב המשתתפים הסתפקו בפעם אחת, היה מיעוט של "משתמשים כבדים": 12% מהמשתתפים שיחקו 10 פעמים ויותר.

בסופו של דבר, מתוך אלפי השחקנים, רק שלושה הצליחו לענות נכונה על כל השאלות - ושלושתם עשו זאת אחרי עשרות נסיונות, שבמהלכם הצליחו אט-אט לשפר את הישגיהם. למעשה, רוב המשתתפים שהצליחו להיכנס ל"היכל התהילה" (40 הראשונים)היו מבין ה"משתמשים הכבדים". לכן ההישג המרשים ביותר הוא דווקא של האיש במקום השישי - דני כהן, שענה נכונה על 286 שאלות (טעות אחת בלבד) - וזאת לאחר שלושה נסיונות בלבד! משתתף בולט נוסף הוא אלי מזוז שבמקום השביעי עם שלוש טעויות בלבד (284 נקודות) - הישג אליו הגיע בנסיונו החמישי.

מן העבר השני, שיאן ההשתתפות שיחק לא פחות מ-109 משחקים - אבל זה לא עזר לו במיוחד. הישג השיא שלו היה 62 נקודות בלבד.

רוצים להשתתף גם כן? המשחק עדיין זמין וממתין לכם. כנסו כאן

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully