ליברמן נגד נתניהו: "ההתנצלות בפני טורקיה - שגיאה חמורה"

מספר 2 ברשימת הליכוד-ביתנו תקף בחריפות את ראש הממשלה, על שהביע צער על אירועי משט המרמרה. "ההתנצלות פוגעת בכבודה ובמעמדה של ישראל", אמר מי שמיועד לכהן כשר החוץ

יהושע בריינר

ליברמן נגד נתניהו: יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ומספר 2 ברשימת הליכוד-ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הערב (שישי) בחריפות את התנצלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני מקבילו הטורקי, רג'פ טייפ ארדואן, על אירועי משט המרמרה ב-2010 מוקדם יותר היום. "התנצלות של מדינת ישראל על פעילות של חיילי צה"ל נגד ארגון טרור היא שגיאה חמורה", אמר ליברמן.

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
התפייס עם אחד, החריף יחסיו עם אחר. נתניהו לצד ליברמן, בימים קרובים יותר (צילום: שלומי גבאי)

מי שעד כה היה מיועד לכהן כשר החוץ הבא, בכפוף לזיכוי בהליכים המשפטיים נגדו, הוסיף כי "מי שצפה שתמונות שצולמו על ספינת ה'מאווי מרמרה' מבין מעל לכל ספק, שחיילי צה"ל פעלו מתוך הגנה עצמית מול פעילי ארגון IHH, שמוכר כארגון טרור גם במדינות אירופה, ובהן גרמניה והולנד". יו"ר סיעת ישראל ביתנו המשיך בביקורת על ראש הממשלה, ואף טען כי "ההתנצלות פוגעת במוטיבציה של חיילי צה"ל, ובנכונותם לצאת למשימות כאלה בעתיד". עוד הוסיף, כי ההתנצלות פוגעת במאבק של ישראל על צדקת דרכה, ועל מוסריותה ועל מוסר חייליה.

ליברמן: רק טורקיה אשמה בהידרדרות היחסים

מאידך, ניסה ליברמן לרכך את תגובתו כשאמר כי הוא "מעריך את היחסים הטובים ששררו שנים רבות בין העם היהודי לעם הטורקי", אולם הוסיף כי ההנהגה הנוכחית בראשות ארדואן היא האחראית הבלעדית להידרדרות היחסים, מבלי לייחס לישראל כל אשמה בהחרפת היחסים.

"השתלחותו של ארדואן בישראל בכל הזדמנות אפשרית, החל מהתקפתו על הנשיא פרס ב-2009 בוועידת דאבוס ועד לדבריו לפני מספר שבועות, על כך שהציונות היא גזענות ופשע נגד האנושות, וסירובו להתנצל על אמירה זו מפורשות ובמקביל להתנצלות הישראלית, פוגעת בכבודה ובמעמדה של ישראל באזור ובעולם כולו", אמר ליברמן. יצוין כי בשיחה בין נתניהו לארדואן התנצל האחרון על הדברים שאמר על הציונות, והסכים להפסקת כל הליך פלילי נגד חיילי צה"ל שהשתתפו בהשתלטות על הספינה.

עוד על הפיוס בין ישראל וטורקיה

לפניות לכתב: joshjosh@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully