כוכב בחייו ובמותו: הדב קנוט פוחלץ והוצג בברלין

גרמניה לא מוכנה עדיין להיפרד מדב הקוטב המפורסם בעולם אשר מת לפני שנתיים והציגה את פוחלצו במוזיאון הטבע. בחייו, זכה לככב על שערי מגזינים, בסרטים ועל גבי מוצרים

  • דב קוטב
מערכת וואלה! חדשות

קנוט, דב הקוטב המפורסם בעולם פוחלץ והוצב בתערוכה של מוזיאון ההיסטוריה של הטבע בברלין. הפוחלץ נחשף אמש (שישי), לאחר שמומחים עבדו ימים כלילות לטפל בפרוותו ובטפריו של הדוב מגן החיות של ברלין, שיוצג עד אמצע חודש מרץ ואחר כך יתווסף לאוסף המדעי של המוזיאון.

טוב לדעת (מקודם)

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
הפוחלץ של קנוט (צילום: AP)
הפוחלץ מוצג במוזיאון הטבע (צילום: AP)

הדב קנוט עלה לכותרות ברחבי העולם בשנת 2007, לאחר שנדחה על ידי אמו וגודל בידי אנשי גן החיות של ברלין. קנוט היה דובון קוטב לבן כשלג כשנדחה על ידי אמו, וגן החיות בו חי החליט להרדימו, כמקובל במקרים כאלה. אבל התמונות של קנוט החמוד להפליא משכו אליו תשומת לב ציבורית, והמטפל שלו החליט להפוך לאמא-דובה ולהאכיל אותו ידנית. הצילום וסרטי הווידאו שלו הפכו אותו לסלבריטאי של ממש. הוא מת בשנת 2011 מהתקף אפילפסיה. ביקורת רבה נשמעה על ההחלטה לפחלץ את הדוב המפורסם, אך במוזיאון דחו את הטענות ואמרו כי עכשיו ניתנה לכולם ההזדמנות לראות אותו.

קנוט בימים יפים יותר (צילום: AP, Diether Endlicher)

גרמניה, מדינה הנוטה להאדיר חיות נדירות, לפאר אותן ולכונן סביבן פולחן הערצה, התאבלה על מותו של קנוט אשר זכה לככב על שערי מגזינים, בסרטים ועל גבי מוצרים, אך במהרה מצאה לעצמה "ידוענים" אחרים, בדמותם של היידי, האופוסום הפוזלת, או פול התמנון, נביא-השקר של תוצאות המונדיאל. כמו קנוט, שניהם מתו בטרם עת.

לקריאה נוספת
דב הקוטב המפורסם מת, יחי יורשיו התאומים
קנוט וג’יאוונה מפגינים זוגיות למופת
דובון הקוטב שהלך לחפש לו אמא אחרת

(עדכון ראשון: 23:12)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully