פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אובמה נפרד מפנטה: "שרתת במסירות, יושרה וחן"

   בעוד עדיין לא ידוע מתי תיערך ההצבעה על מינוי צ'אק הייגל לתפקיד, הנשיא האמריקני נפרד בטקס חגיגי משר ההגנה היוצא. פנטה: "מקווה שעזרתי להעניק לילדים חיים טובים יותר"

   נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, נפרד הלילה (שבת) משר ההגנה היוצא של המדינה, ליאון פנטה. "איש לא עמד לצד החיילים שלנו בקול בוטח וחזק, כפי שעשית אתה", אמר אובמה בטקס חגיגי בבסיס צבאי בווירג'יניה. "שרתת במסירות, ביושרה ובחן. כשאתה חוזר הביתה, דע שפעולותיך השפיעו על חיי האמריקאים. מילאת את התקווה של החלום האמריקאי עבור כולנו". שר ההגנה נפרד מתפקידו בעוד עדיין לא נקבעה סופית זהותו של השר הבא, מפני שהסנאט האמריקאי טרם קבע מועד להצבעה על מינויו של צ'אק הייגל לתפקיד.

   למרות זאת, הפרידה נעשתה ברוח טובה. בפתיחת נאומו ציטט פנטה את דברי הנשיא האמריקאי לשעבר, הארי טרומן: "אם אתה רוצה חבר בוושינגטון – קנה כלב". לדברי פנטה, הוא עשה זאת, ואף שיתף את הכלב בכל פגישותיו. "הוא לא המדליף", התלוצץ פנטה, והוסיף כי המפיקים של הסרט "כוננות עם שחר" שעוסק במצוד אחר אוסמה בן לאדן שוקלים סרט המשך על הכלב שלו.

   טקס הפרידה משר ההגנה האמריקאי ליאון פנטה, 7 פברואר 2013 (רויטרס)
   הצדעה אחרונה (צילום: רויטרס)

   בנימה רצינית יותר הודה פנטה לנשיא ברק אובמה. "תודה על ההזדמנות לשרת את המדינה בארבע השנים האחרונות. אני מקווה שבדרך כלשהי עזרתי להגשים את החלום של הוריי, של כולם, להעניק לילדנו חיים טובים יותר", אמר.

   לקריאה נוספת:
   אישור מינוי הייגל נדחה במפתיע למועד לא ידוע
   פנטה: לא היינו צריכים עינויים כדי להגיע לבן לאדן
   צבא ארה"ב צועד לשוויון: קרביות ישרתו בחזית