וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צפו: מדוע שיגרה נאס"א את המונה ליזה לירח?

מדעני נאס"א נתנו למונה ליזה סיבה לחייך: אחד הציורים המפורסמים בעולם "שוגר" לירח באמצעות קרן לייזר שמקורה בכדור הארץ

אחרי מאות שנים, סוף סוף אפשר לדעת למה מחייכת המונה ליזה בציור המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י - כנראה שזה מכיוון שהיא האישה הראשונה שהגיעה לירח. מדעני נאס"א החליטו לבחון את יכולתם לתקשר באמצעות לייזר עם רכב החלל הנמצא על הירח, וכדי לעשות זאת שלחו תמונות של הציור המפורסם.

נאס"א כבר משתמשת בקרני לייזר כדי לעקוב אחר מיקומו של רכב החלל, ומדעניה הצליחו לשגר את המונה ליזה באמצעות אותה קרן. מדובר במסע הארוך ביותר של קרן לייזר חן כיוונית, והאור הגיע למרחק של 386 אלף ק"מ בין כדור הארץ לירח.

"זו הפעם הראשונה שבה מישהו הצליח לקיים תקשורת לייזר חד כיוונית במרחקים הללו", אמר השבוע המדען הראשי דיוויד סמית' בהודעה לעיתונות. "בעתיד הקרוב תקשורת באמצעות לייזר עשויה לשמש כגיבוי לתקשורת באמצעות גלי רדיו, בה משתמשים כיום הלוויינים. בעתיד הרחוק יותר, זה עשוי לאפשר לנו תקשורת בקצבים בהרבה מאשר הקישורים הנוכחיים מאפשרים לנו".

לאחר שהדגימה בהצלחה את השימוש בלייזר להעברת תקשורת, תשקול נאס"א שימוש באמצעים במשימה הגדולה הבאה שלה לירח. "ההישג הזה יהפוך את התקשורת באמצעות לייזר לאלמנט מרכזי במשימה הבאה של נאס"א לירח, גשושית האטמוספירה והאבק", אמר ריצ'ארד וונדארק ממרכז החלל בנאס"א.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully