פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   עלה ירוק מאיימת: נחשוף שמות ח"כים שמעשנים סמים

   במפלגה טוענים כי ברשותם עדויות על 14 ח"כים מכהנים ועוד ארבעה שבדרך, אשר צורכים או צרכו בעבר קנאביס. דובר המפלגה לוואלה! חדשות: "נדרוש אי הפללה תמורת אי חשיפה"

   מפלגת "עלה ירוק – הרשימה הליברלית" מאיימת כי תחשוף שמות של חברי כנסת אשר צורכים כיום או צרכו בעבר קנאביס, על אף שהכחישו זאת במפורש. לדברי המפלגה, מאז הקמתה הצטברו בידיה עדויות רבות של אנשים, הכוללות צילומים ואף סרטוני וידאו המעידים על שימוש בקנאביס של 14 חברי כנסת מכהנים ועוד ארבעה הנמצאים במקום ריאלי ברשימות המפלגות.

   במפלגה טוענים כי השמות ישמשו כקלף מיקוח במסגרת משא ומתן קואליציוני, אם "עלה ירוק – הרשימה הליברלית" תעבור את אחוז החסימה ותיכנס לכנסת הבאה. במקרה כזה, אומר דובר המפלגה, אריאל אבני, בשיחה עם וואלה! חדשות, הם ידרשו את החלת מדיניות אי הפללת צרכני קנאביס בתמורה לאי פרסום השמות. בין ה"פוליטיקאים הצרכנים" – גם אנשי הליכוד ואחרים מהקואליציה.

   כל הדיווחים, העדכונים והפרשנויות - וואלה! בחירות 2013

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   "קוראים למועמדים להתוודות במהרה ולהסביר מדוע הם סבורים כי ראוי להכתים את שמם של צרכני קנאביס אחרים בתיק פלילי, אך לא את שמם שלהם". לרמן (צילום: ישי כהן)

   "אנחנו לא מפרסמים את השמות כרגע כי המפלגה שלנו דוגלת בחופש הפרט", אומר דובר המפלגה אבני, "אבל בעינינו יש צביעות מאוד גדולה לגבי חברי כנסת שמעודדים את הרדיפה נגד צרכני הקנאביס, ובעצמם אמורים להיחשב כעבריינים אך משתמשים בחסינות שלהם". הוא המשיך לטעון, "מה ההבדל בין אדם שמעשן ג'וינט בערב לבין נתניהו וליברמן שיושבים על כוס ויסקי בדיונים רגישים?".

   יו"ר המפלגה, ירון לרמן, קרא "למועמדים וחברי כנסת מכהנים שצורכים קנאביס או צרכו קנאביס בעברם להתוודות על כך במהרה ולהסביר לציבור מדוע הם סבורים כי ראוי להכתים את שמם של צרכני קנאביס אחרים בתיק פלילי, אך לא את שמם שלהם".

   בארבעת מערכות הבחירות האחרונות לא הצליחה הרשימה לקבל מושבים בכנסת. עם זאת, מקווים במפלגה כי הפעם יצלח הניסיון, ומעודדים ממספר סקרים שצפו כי תעבור את אחוז החסימה. בבחירות הנוכחיות מדגישה המפלגה, בנוסף לאג'נדה המסורתית של בנוגע ללגליזציה של קנאביס, גם עמדות ליברליות חזקות הנוגעות לחופש כלכלי וחופש הפרט.

   עוד בנושא:
   בכיר אוצר לשעבר הציג תכנית כלכלית של עלה ירוק
   עלה ירוק מודל 2013: יש כיוון חדש - ללא סמים