לפני מהפך: המערך לועג לתזמורת הבצורת של בגין

מפא"י לצורותיה העדיפה ללגלג על ראש המחנה היריב מאז ומתמיד, ובכרזה זו של הספרייה הלאומית היא מציגה אותו ואת עמיתיו בצורה לא מחמיאה. כשתמו הבחירות, בגין צחק אחרון

11/01/2013

"המערך", איחוד של מפלגת העבודה ומפ"ם, היה הגלגול האחרון של תנועת העבודה בישראל, ששלטונה התקיים מאז הקמת המדינה. 29 שנה בשלטון הרגילו את תנועת העבודה שזהו מצב הדברים הטבעי. יריבתם העיקרית, תנועת החרות, גדלה בהתמדה, גם בזכות בריתות שכרתה עם גופים מרכזיים יותר, כגון המפלגה הליברלית וקבוצות נוספות. לקראת הבחירות של שנת 1977, נמשך הטון המלגלג שאפיין את תעמולת מפא"י מאז ומעולם בכל הקשור למנחם בגין, למפלגתו ולבעלי הברית שלו.

עוד בוואלה!

מבינים בהמבורגרים? ענו על החידון ואולי תזכו בפרסים שווים במיוחד

בשיתוף בורגרים

לחצו להגדלה

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
באדיבות הספרייה הלאומית(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

במודעה נראים בגין עצמו, בתצלום שבעליל אינו מחמיא לו, ומאחוריו שמחה ארליך, עזר וייצמן ואריאל שרון. וייצמן ושרון היו מי שהביאו לגיבוש הגוף הפוליטי שזכה לשם "ליכוד". בכך הביאו השניים לבחירתו של מנחם בגין לראשות הממשלה. וייצמן ושרון מילאו תפקידים בכירים מאוד בממשלות הליכוד, ואילו שמחה ארליך היה עתיד לשמש שר אוצר. וכך, אותה "תזמורת בצורת" שהמערך בז לה, הפכה לגרעין המרכזי של ממשלת ישראל בראשות בגין, בעקבות נצחון הליכוד בשנת 1977.

המדור "מהבוידעם של הקלפי" נערך בשיתוף הספרייה הלאומית בירושלים, והפריטים המופיעים בו לקוחים מאתר האוסף "אסיפת בחירות" שמפעילה הספרייה.

לכרזות נוספות:

בחירות 1961: כיבוש החלל הסובייטי יביא שלום לישראל
האיש השמן והאיש הרזה, גרסת 1951
בליכוד הזהירו: אם ינצח השמאל, נידרש לויזה בירושלים
מסע ל-1999: "המשתתף בבחירות מורד במלכות שמים"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully