פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מתנחלים תקפו שוטרים שפינו מאחז ליד בית אל

   עימות אלים פרץ עם הגעת הכוחות למאחז עוז ציון בעקבות כוונה של צעירי נוער הגבעות לשהות בו במהלך השבת. 6 לוחמים נפצעו קל ובן 16 נעצר. לבני האשימה את "הרבנים של בנט"

   שישה שוטרים נפצעו בצהריים (שישי) באורח קל במהלך עימותים עם צעירים מנוער הגבעות במאחז עוז ציון, בסמוך לבית אל. כ-300 אנשי כוחות הביטחון, בפיקודו של מפקד חטיבת בנימין, נערכו בשטח המאחז בעקבות כוונת הצעירים לשהות במקום במהלך השבת. במקום התפתחו עימותים בין הצדדים, במהלכם תקפו המתנחלים את השוטרים. אחד מהם הוכה בפניו ונפצע בשפתיו ואחד המתנחלים, צעיר בן 16, נעצר.

   תמונות מהעימותים סמוך להתנחלות עוז ציון, מאי 2012 (יח"צ , סוכנות תצפית)
   עימותים בין כוחות הביטחון למתנחלים בעוז ציון במאי, השנה

   חמישה שוטרים נוספים נפצעו גם כן, חלקם מעימותים פיזיים וחלקם מאבנים שיוודו לעברם. איש מהפצועים לא נזדקק לפינוי והם טופלו במקום וחזרו לפעילות. כמו כן, פעילי הימין ניקבו את צמיגיהם של שני ג'יפים של הכוחות. המתנחלים הצעירים מתכוונים לבלות את השבת במאחז הסמוך, גבעת אסף, שם שוהה גם הרב דב ליאור, מהרבנים המובילים בציונות הדתית.

   לבני: "אלה הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו"

   ממפלגת העבודה נמסר בתגובה על להתפרעות במאחז: "האירועים האלימים במאחז הבלתי חוקי עוז ציון הם תוצאה ישירה של מדיניות הקריצה של נתניהו למתנחלי המאחזים לאורך ארבע השנים האחרונות. מי כמו אותם פורעי חוק יודעים לזהות את רפיסותו של ראש הממשלה מול מפעל המאחזים הבלתי חוקיים ולנצל אותה כדי להרים יד על ריבונותה של מדינת ישראל. אנו קוראים לראש הממשלה המצהיר על עצמו כחזק, אך כשמדובר במאחזים הופך לחלש בצורה מדאיגה, לדאוג לכך שחוקי מדינת ישראל ישמרו מעבר לקו הירוק כמו שהם נשמרים בתוכו. כל דבר אחר יהווה פגיעה חמורה בדמוקרטיה הישראלית ובכוחה של הממשלה למשול".

   יושבת ראש התנועה, ציפי לבני, הגיבה גם היא על העימות האלים ואמרה כי "עימותי הימין הקיצוני עם החיילים, בגיבוי הרבנים הפוליטיים, והעובדה שחיילי צה"ל וכוחות משטרה נאלצים לשמור על הפורענות הזו בשבת צריכה להעיר כל אם ואב בישראל ולהזכיר להם על מה הבחירות". לדברי לבני, "הימין הקיצוני שהשתלט על הליכוד והבית היהודי מתעמת עם חיילי צה"ל, עושה כבשלו בשטחים וכופה על צהל והמשטרה לעסוק בזה במקום בביטחון. אלה הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו וזה כולנו שמשלמים את המחיר לסחטנות הפוליטית הבריונית הזו. זה חייב להפסק-חייבים לעצור את נתניהו ושותפיו הקיצוניים ולייצר חזית אחת נגד האלימות הזו".

   לקריאה נוספת
   מצע העבודה החדש: ללא פינוי מאחזים בלתי חוקיים
   ”נתניהו ישתמש בדו”ח לוי נגד פניית הרשות לאו”ם”
   שלום עכשיו: שני מאחזים חדשים הוקמו בגדה