וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העד שעשוי להחמיר את האישום נגד ליברמן: דני אילון

בערוצים 10 ו-2 דווח כי עדות סגן שר החוץ עשויה לגרום להחרפת כתב האישום בפרשת השגריר, שכן היא מצביעה על פעילות אקטיבית שעשה ליברמן במינוי. אילון: "כלל איני נחקר"

צילום: גדעון צנטנר, דניאל בוק, עריכה: יותם בן-דוד, קריינות: לירון בארי

מי שעומד מאחורי מאמצי החקירה הקדחתניים של המשטרה בימים האחרונים להחרפת כתב האישום נגד שר החוץ, אביגדור ליברמן, הוא לא אחר מאשר סגנו - דני אילון. כך פורסם הערב (שני) במהדורות החדשות של ערוצים 10 וערוץ 2. על פי הדיווח, כמה מן העדויות החדשות שנגבו מחברי ועדת המינויים של משרד החוץ, שאישרה את מינויו של זאב בן אריה לתפקיד שגריר ישראל בבלארוס (שהעביר לליברמן מידע אודות חיקור דין נגד האחרון), מחמירות את החשדות נגדו.

העדות המשמעותית ביותר היא זו של אילון, שהיה יו"ר הוועדה, וממנה משתמע כי ליברמן היה פעיל באופן אקטיבי למינויו של בן אריה. לא מדובר בעדות היחידה שבידי המשטרה - על פי הדיווח עדויות נוספות שנלקחו על ידי המשטרה תומכות בכך. עוד דווח, כי ליברמן צפוי להיות מזומן לחקירת המשטרה כבר בשבוע הקרוב, והוא יעומת עם עדותו של אילון. בערוץ 2 דווח גם כי ליברמן צפוי לטעון כי עדותו של אילון נגועה ביצר של נקמה בעקבות דחיקתו מרשימת הליכוד ביתנו לכנסת.

מלשכת סגן שר החוץ נמסר בתגובה לדיווח כי "אילון כלל אינו נחקר".

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
העדות שתסייע לחוקרים? ליברמן ואילון/מערכת וואלה, צילום מסך

אתמול דווח לראשונה כי ליברמן עשוי לשוב לחקירה בעניין פרשת השגריר, במסגרתה הוא מואשם במרמה והפרת אמונים. המשמעות העיקרית ממהלך זה היא שמצטמקת האפשרות לנהל משפט בזק שיסתיים עד הבחירות ב-22 בינואר, ושיידרש כנראה תיקון לאישום המקורי.

ממשרד המשפטים נמסר אתמול כי "לאור הפרסומים על כך שייתכן שליברמן היה מעורב במינוי השגריר בן אריה ברמה העולה על זו שיוחסה לו בכתב האישום, הוחלט לחקור את הטענות החדשות נגדו". ההחלטה לקיים חקירה נוספת התקבלה למרות שבפרקליטות המדינה לא סברו שיש צורך בראיות חדשות כדי לבסס את כתב האישום עליו הוחלט. "בימים האחרונים חקרה המשטרה את חברי הוועדה ולפני החלטה סופית האם לתקן את כתב האישום הוחלט לאפשר לליברמן להגיב. חקירתו תתקיים בהקדם האפשרי, ולכן מתעכבת הגשת כתב האישום".

sheen-shitof

שדרגו את הביצועים

הארכת משך האקט ושיפור ההנאה במיטה - במבצע מיוחד

בשיתוף "גברא"

החקירה הנוספת נדרשת בעקבות השלמות החקירה שביצעה המשטרה בקרב חברי ועדת המינויים של משרד החוץ שאישרו את מינויו של בן אריה לשגריר ישראל בריגה. חקירת המשטרה נועדה לברר האם ליברמן, או מישהו מטעמו, פנה אל אנשי הוועדה בדרישה להורות על מינויו של בן אריה לשגריר - לאחר שזה העביר לליברמן מידע אודות החקירה המתנהלת נגדו.

כזכור, כתב האישום שגובש נגד ליברמן מייחס לו עבירת אי דיווח בכך שלא יידע את חברי הוועדה ואת הממשלה על כך שבן אריה העביר לידיו פרטים על חיקור דין שהמשטרה ביקשה לבצע בבלארוס במסגרת פרשת החברות שנסגרה. בפרקליטות סברו כי עצם העובדה שליברמן לא דיווח על המקרה, מצדיקה הגשת כתב אישום פלילי, אולם זימונו הצפוי של ליברמן מעיד כי ייתכן שיחול שינוי בעתיד בכתב האישום, וכתוצאה מכך צפוי עיכוב נוסף בהגשתו.

ליברמן דרש לעבור משפט מהיר בכדי להשלים את ההליך המשפטי בטרם הבחירות, כך שדרכו חזרה לתפקיד שר תהיה סלולה, בהנחה שההליך יסתיים ללא הרשעה או השתת קלון. כעת, לא ברור כיצד ישפיע המהלך על עתידו הפוליטי של יו"ר ישראל ביתנו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully