פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   על רקע הלחימה בעזה: מבצע לכידת פלסטינים בשפלה

   במספר ערים באזור החלה המשטרה הלילה במבצע ללכידת תושבי השטחים השוהים בשטח ישראל בניגוד לחוק. במודיעין, נתפסים מדי שבוע כ-20 שב"חים המגיעים לעבוד בבנייה

   מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה הלילה (ראשון) על רקע המבצע המתנהל בעזה, לכל תחנות המשטרה בערים בתכומן שוהים תושבי השטחים בניגוד לחוק לנקוט בפעילות יזומה לתפיסת השוהים באתרי בנייה, בצירי תנועה ובאזור גדר הביטחון. הפעילות נערכת במספר מקומות ומשתתפים בה אנשי משטרה וכוחות מג"ב.

   מודיעין היא אחת הערים שתופעת השוהים הבלתי חוקיים שבאים לעבוד באתרי הבנייה בעיר מוכרת ומטופלת לאורך כל ימות השנה. על פי הנתונים שמצויים במשטרה, מדי שבוע נתפסים למעלה מעשרה שוהים בלתי חוקיים באתרי בנייה, בדרכים המובילות לעיר ובכלי רכב של ישראלים שמנסים להעביר אותם את המחסום תמורת כסף.

   בתום תדריך שנערך הבוקר בתחנת המשטרה המקומית במודיעין, יצאו שלוש ניידות לשכונת בוכמן, לאחד מאתרי הבנייה שנמצאים במקום. כמה מאות מטרים לפני הכניסה לאתר נעצרו הניידות וארבעה שוטרים סמויים יצאו מהן ונכנסו לאתר. לאחר כדקה הקיפו הניידות את האתר וחסמו את הדרכים כדי למנוע בריחה. השוטרים עברו בין הפועלים ובדקו את תעודות הזהות שלהם ואת אישורי העבודה שאמורים להיות להם.

   לאחר שתי דקות נתפס פועל ראשון בשנות העשרים המוקדמות לחייו. ברשותו לא נמצא אישור שהייה בישראל והוא נאזק ונלקח לניידת. מספר דקות לאחר מכן זיהה אחד השוטרים צעיר שנמלט מהמקום והחל לרדוף אחריו. לאחר דקות ספורות אחד השוטרים מצא את הצעיר בחדר מוסווה בצד הבניין כאשר הוא מכוסה בשמיכה וגם הוא נעצר. הכניסה לחדר מצויה בקיר החיצוני של הבניין והחדר משמש כמקום מגורים עבור הפועלים שנשארים לישון שם כל ימות השבוע. בחדר, שאפילו טיח אין על קירותיו, מצויים דרגשים מעץ בניין שעליהם ישנים, כך לפחות זה נראה, תשעה פועלים.

   השוטרים הוציאו עוד שישה שוהים בלתי חוקיים, כאשר לרובם אין אישור שהייה בישראל וכלפי אחד מהם עלה החשד כי הוא מחזיק בתעודת זהות מזויפת. השישה הוכנסו לניידות ומשם הועברו לתחנת המשטרה.

   מבצע "עמוד ענן" - כתבות אחרונות:

   נתניהו: "הפסקת אש - רק אם חמאס יפסיק הירי"
   דיווח: "בכיר ישראלי נחת בקהיר לגיבוש הפסקת אש"
   יומו החמישי של מבצע "עמוד ענן": עדכונים שוטפים