פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השר יוסי פלד הגיש את התפטרותו ליושב ראש הכנסת

   לקראת מינויו הקרוב ליו"ר חברת קו צינור אשקלון-אילת, נפרד השר ממשכן הכנסת. את מקומו בסיעת הליכוד ימלא יועצו של ראש הממשלה לענייני הקהילה האתיופית, אללי אדמסו

   השר יוסי פלד הגיש היום (חמישי) את התפטרותו ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין. ריבלין איחל הצלחה לפלד בתפקידו החדש כיו"ר חברת קצא"א (קו צינור אילת-אשקלון) ואמר כי "יש לי הערכה לתרומתו הציבורית, בצבא ובפוליטיקה". מי שיחליף את פלד בסיעת הליכוד הוא אללי אדמסו, המשמש כיום כיועץ ראש הממשלה לענייני הקהילה האתיופית. יצוין, כי חברת קצא"א נמצאת בבעלות משותפת של הממשלה.

   השר יוסי פלד מגיש את התפטרותו מהכנסת ליושב הראש ראובן ריבלין, ספטמבר 2012 (יח"צ , איציק הררי (דוברות הכנסת))
   פלד מגיש את התפטרותו מהכנסת לריבלין (צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת)

   פלד, אלוף פיקוד הצפון בין השנים 1986-1991, התפקד לליכוד בשנת 2006, יחד עם בכירים ביטחוניים אחרים שצירף לתנועה בנימין נתניהו באותה תקופה, ביניהם גם הרמטכ"ל לשעבר, השר משה (בוגי) יעלון. בבחירות המקדימות שנערכו בליכוד בשנת 2008, נבחר פלד למקום ה-15 ברשימת המפלגה, והחל לכהן בכנסת ה-18 לאחר בחירות 2009.

   השר יוסי פלד מגיש את התפטרותו מהכנסת ליושב הראש ראובן ריבלין, ספטמבר 2012 (יח"צ , איציק הררי (דוברות הכנסת))
   מכתב ההתפטרות של פלד (צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת)

   פלד התאכזב כשראש הממשלה, בנימין נתניהו, מינה אותו לתפקיד שר ללא תיק, למרות עברו הביטחוני המרשים. במסגרת תפקידו, הוא ריכז את תחום הטיפול בניצולי השואה, כמו גם את הטיפול באנשי צד"ל המתגוררים בישראל. בנוסף, הוא עמד בראש צוות השרים המיוחד לבדיקת חוק הסופרים והספרות, שהמליץ לבסוף לדחות את החוק. במהלך הקדנציה הוא התקרב למשנה לראש הממשלה, השר סילבן שלום, יריבו הפוליטי של נתניהו במפלגת הליכוד. בשבועות הקרובים צפוי פלד להתפטר גם מהממשלה.

   באותו נושא:
   לקראת הבחירות: השר יוסי פלד פורש מהליכוד ומהכנסת
   70 שנה לוועידת ואנזה: "גם 700 שנה לא ישכיחו הזוועה"
   יוסי פלד: לרכוש דירות לאנשי צד"ל החיים בישראל

   לפניות לכתב פנחס וולף: pinhas_wolf@walla.co.il