פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "תג מחיר": כתובות רוססו על מסגד ליד חברון

   בין היתר, נמצאה גם הכתובת "מגרון" על קיר מסגד בכפר אימריש שליד חברון. במקביל, תושבי כפר סמוך טענו כי הניסו נוסעי מכונית ישראלית שניסו להצית מכונית של פלסטינים

   כשבוע וחצי לאחר פינוי המאחז מגרון, נמצאו הבוקר (רביעי) כתובות גרפיטי שרוססו על קיר מסגד בכפר הפלסטיני אימריש, שליד חברון. על הקיר נכתב: "תג מחיר" ו-"מגרון". ככל הנראה, הכתובות רוססו לפני כשני לילות. במקביל, תושבי הכפר עבדה הסמוך טענו כי הניסו נוסעי מכונית ישראלית שניסו להצית מכונית של פלסטינים. כוחות הביטחון חוקרים את נסיבות המקרה.

   פעולת תג מחיר במסגד סלימן אל-פריסי בכפר אימריש,ספטמבר 2012 (יח"צ , מוסא אבו השהש, בצלם)
   כוחות הביטחון חוקרים את נסיבות המקרה. המסגד באימריש (צילום: בצלם)

   פורום "תג מאיר", הפועל נגד גילויי גזענות בישראל, גינה את השחתת המסגד. "זהו המסגד ה-11 שחולל, והוא מצטרף לשלושה בתי תפילה נוצריים שחוללו בישראל ובשטחים מאז החלו פעולות תג מחיר", נמסר. "מעשי תג מחיר מתגברים גם בתדירותם וגם במידת ההעזה שלהם. אזלת היד של המשטרה, השב"כ והפרקליטות מאפשרת את ההסלמה הזו, שעלולה להוביל לשפיכות דמים".

   פעולת תג מחיר במסגד סלימן אל-פריסי בכפר אימריש,ספטמבר 2012 (יח"צ , בצלם)
   מקום השחתת המסגד (באדיבות בצלם)

   בשבוע שעבר, הציתו אלמונים את דלת הכניסה של מנזר השתקנים בלטרון שבעמק איילון. כמו כן, על קירות המבנה רוססו כתובות נאצה, בהן: "ישוע קוף", שמות המאחזים "מעוז אסתר" ו"רמת מגרון", ו"ערבות הדדית". מהמשטרה נמסר, כי החשד המרכזי הוא כי מדובר בתגובה ראשונה לפינוי מגרון.

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את השחתת מנזר השתקנים ואמר כי "מדובר במעשה נפשע שהאחראים לו צריכים להיענש בחומרה". לדבריו, "חופש הדת וחופש הפולחן בישראל הם מהיסודות הבסיסיים ביותר במדינת ישראל".

   פעולת תג מחיר במסגד סלימן אל-פריסי בכפר אימריש,ספטמבר 2012 (יח"צ , מוסא אבו השהש, בצלם)
   ככל הנראה הכתובות רוססו לפני כשני לילות. המסגד באימריש (צילום: בצלם)

   עוד בנושא
   חשש במשטרה: ”בעקבות פינוי מגרון, יותר ’תג מחיר’”
   חשד לטרור יהודי: ”ישוע קוף” ו-”מגרון” במנזר בלטרון
   נתניהו על השחתת המנזר: ”להעניש האחראים בחומרה”

   לפניות לכתבים:
   ניר - nir_yah@walla.com
   יהושע - joshjosh@walla.com