התאונה בגולן: "השינה בשטח - בניגוד לפקודות, מפקדים התעלמו"

גורם צבאי המעורה בפרטי תחקיר האירוע בו נדרס חייל ונפצע אנושות ציין כי "לא מדובר באירוע נקודתי של חייל אחד". כעת נבדקת מידת אחריותם של המפקדים. מצב החייל עדיין אנוש

אמיר בוחבוט
צילום: אדריאן הרבשטיין, בית החולים רמב"ם, עריכה: מיכאל ברגמן

מפקדת הבטיחות בזרוע היבשה סיימה הבוקר (שלישי) את התחקיר הראשוני אודות התאונה הקשה שאירעה אתמול, בה נדרס חייל על ידי טנק ונפצע באורח אנוש. גורם צבאי אישר כי מהתחקיר עולה שהוא וחיילים נוספים ישנו בשטח בזמן שהתקיים באזור תרגיל אימונים, וזאת בניגוד ברור לפקודות ולתיק הבטיחות של התרגיל.

עוד ציין גורם צבאי המצוי בפרטי החקירה, כי זו מעלה שמפקדים ראו את החיילים ישנים בשטח, ולא העירו להם על כך. "לא מדובר באירוע נקודתי של חייל אחד. האירוע יכול היה להיגמר אחרת ובצורה קשה יותר אם הטנק היה ממשיך בנסיעה ומשנה את נתיב התנועה שלו", ציין הגורם. כעת נחקרת מידת האחריות של המפקדים מחטיבת גולני, מפקדת התרגיל והבקרים שמונו לתרגיל.

מפקד זרוע היבשה, אלוף סמי תורג'מן, אישר הבוקר כי קיבל את פרטי התחקיר הראשוני. בעקבות זאת, הוא הנחה על חזרה לאימונים ברמת הגולן, אותם הורה אתמול להפסיק. כמו כן, הוא הורה על המשך תחקיר האירוע. מצבו של החייל מגדוד 51 בחטיבת גולני ממשיך להיות אנוש.

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
מפקד זרוע היבשה הורה לחדש את האימונים באזור. זירת התאונה, אתמול (צילום: ג'יליס)

האירוע התרחש כשלוחמי חטיבת גולני וטנקים של חטיבה 188, שהתאמנו באזור שבין יהודיה למחנה גולן, הבחינו בטנק פוגע בחייל. על פי עדות חיילים שהיו במקום, חבריו של החייל, שנדרס על ידי הכלי המשוריין, זעקו לעבר המפקדים, והתריעו באזניהם כי הטנק פגע בו והמשיך בנסיעה. לאחר שנפגע החייל, מסוק של חיל האוויר פינה אותו לבית החולים רמב"ם בחיפה.

אתמול סיפר גורם צבאי כי החקירה מעלה שהחייל נפגע בעוצמה בעת שהטנק נסע לאחור, וכתוצאה מהמכה, נפל החייל על ראשו ואיבד את הכרתו. "צוות הטנק עבר תשאול ראשוני בשטח שנעשה בשיא הרגישות, מאחר שהם בהלם מהאירוע. מוקדם מדי לבדוק מה גרם לאירוע הקשה. הטיפול הרפואי היה מהיר ומקצועי וכרגע נאבקים על חייו", הוסיף הגורם הצבאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully