וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הג'וב החדש של לבני: עמיתה במכון מחקרי ביטחון

פנחס וולף

20.8.2012 / 20:30

יו"ר קדימה והמועמדת לשעבר לראשות הממשלה החלה לאחרונה לעבוד במכון למחקרי ביטחון לאומי שבאוניברסיטת תל אביב. לבני תחקור את נושא "חיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל"

הג'וב החדש של ציפי לבני: עמיתה בכירה במכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת תל אביב, INSS. מאז שהפסידה בפריימריז על ראשות קדימה לפני כחצי שנה, לקחה לבני פסק זמן מהפוליטיקה, אולם הודיעה כי אינה לוקחת פסק זמן מהחיים הציבוריים. על פי פרסומים שונים, לבני אף החליטה לשתף פעולה עם חיים רמון בהקמת מפלגה חדשה, ובניסיון להביא שבעה חברי כנסת שיפרשו מקדימה לטובת המפלגה החדשה - אולם הכחישה את העניין.

עוד לפני חזרתה לפוליטיקה - ההערכה היא שמדובר במערכת הבחירות הקרובה – היא החלה בעבודתה החדשה, ובמסגרתה היא חוקרת את נושא "חיזוק מעמדה הבינלאומי של ישראל", כחלק מהתפיסה הלאומית של המכון. הנושא העיקרי במסגרת הפרויקט שלה הוא הדה-לגיטימציה של ישראל בעולם. הנושא מעניין כעת במיוחד, על רקע השיח הציבורי הנרחב בסוגיית היתכנות התקיפה באירן, לנוכח סכנת ההתחמשות הגרעינית ועל רקע העימות המתוקשר בין ישראל לארצות הברית בסוגיה.

המכון למחקרי ביטחון לאומי נוסד בשנת 2006, ותחתיו הוכנס מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים, שנוסד בשנת 1977. בראשות המכון עומד ראש אמ"ן לשעבר, עמוס ידלין, ויו"ר הוועד המנהל הוא פרנק לואי. באתר האינטרנט של המכון נכתב כי "מטרותיו של המכון למחקרי ביטחון לאומי הן שתיים: הראשונה – לבצע מחקר בסיסי, העומד במבחן אמות המידה האקדמיות הגבוהות ביותר והעוסק בתחומי הביטחון הלאומי של ישראל, המזרח התיכון והמערכת הבינלאומית. השנייה – לתרום לדיון הציבורי ולעבודת הממשל בנושאים הנמצאים, או אמורים להימצא, בראש סדר היום הביטחוני של ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully