אישום: שלושה שוטרי מג"ב שדדו בני מיעוטים באיומים

  השלושה נאשמים שניצלו את סמכותם על מנת לשדוד בני מיעוטים בירושלים, כשדרשו לבצע חיפוש בחפציהם ועל גופם. אחד הנאשמים הודה במעשים. "הקורבנות חששו שישתמשו בנשק"

  יאיר אלטמן

  כתב אישום חמור הוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד עוזיאל בן פרידי חנון מעכו, ראובן בן עמיקם דהוקרקר מפתח תקווה ואסאמה בן אמל אל סאחלי מדליית אל כרמל - שלושה שוטרי מג"ב כבני 20 המשרתים במחוז ירושלים, בגין שוד בני מיעוטים וקשירת קשר לביצוע פשע. השלושה חשודים שבשבוע שעבר עזבו את הבסיס בו הם משרתים ללא אישור כשברשותם נשק, איימו על פועלים בני מיעוטים, היכו אותם ושדדו מהם את כספם – כל זאת תוך ניצול סמכותם כשוטרים. כמו כן, נוסף על כתב האישום, ביקשה המחלקה לחקירות שוטרים להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. המשך הדיון בעניינם יתקיים ביום שלישי הבא בבוקר ועד אז הוארך בינתיים מעצרם של השלושה.

  בכתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין מיכל פרייסמן, מצויין כי הנאשמים עשו שימוש במדיהם, בנשקם ובהיותם בחבורה על מנת ליצור מצג שווא של שימוש בסמכותם כשוטרים לצורך עיכוב הקורבנות, החשודים בשהייה בלתי חוקית בישראל, ל"חקירה" – על אף שלמעשה לא היו בתפקיד. השלושה נאשמים שהובילו את קורבנותיהם לסמטאות צדדיות וערכו חיפוש על גופם, באופן שיחייב אותם למסור לידיהם את ארנקיהם ואת כספם.

  טוב לדעת (מקודם)

  זמן לפינוק עצמי: מה נוכל לקנות לעצמנו לחגים השנה?

  בשיתוף שמרת הזורע
  לכתבה המלאה
  בידי המשטרה סרטוני אבטחה המתעדים את הולכתם של הקורבנות לסמטה לפני השוד. אחד החשודים בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר (צילום: עומר מירון)

  בהתבסס על חקירה שערך צוות המחלקה לחקירות שוטרים בירושלים, מפורטים בכתב האישום לפחות שלושה מקרים שונים בהם שדדו הנאשמים סכום כולל של אלפי שקלים בין התאריכים 28 ו-27 בחודש שעבר. "בשעת אחר הצהריים שהו הנאשמים ברחוב הנביאים בירושלים, המצוי מחוץ לגזרת הפעילות, שם פגשו בחרוק פלאחה", מתואר אחד ממקרי השוד. "הנאשמים נצמדו לפארוק מאחור, תפסו אותו בגבו ואמרו לו לא לזוז. הם הובילו את פארוק לסמטה ברחוב הנביאים, שם הורו לו לעמוד כשפניו לקיר ואיימו עליו שלא יסתכל לאחור אחרת יוכה. בתום החיפוש החזירו הנאשמים את חפציו של פארוק לתיקו, פרט ל-370 שקלים במזומן אותם נטלו לעצמם", נכתב.

  בבקשת המעצר מצויין כי אחד החשודים הודה במעשים, ואף הפליל את חבריו. כמו כן, בידי המשטרה סרטוני אבטחה המתעדים את הולכתם של הקורבנות לסמטה לפני השוד. על פי כתב האישום, "הנאשמים היו מודעים לכך שבשל מדיהם, נשקם ומצג שווא של שימוש בסמכותם כשוטרים, בני המיעוטים ימסרו לידם את רכושם או יימנעו מלהתנגד למסירת רכושם לידם, מחשש שמא ייעשה כלפיהם שימוש בסמכויות עיכוב, מעצר, שימוש בכוח ואף שימוש בנשק".

  משמר הגבול הגיב לכתב האישום: "משמר הגבול רואה בחומרה רבה את החשדות המיוחסים ומוקיע כל התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים עליהם החיל אמון. במידה והחשדות יאומתו יסיימו השוטרים לאלתר את שירותם בחיל", נמסר בהודעה.

  מקואליציית ארגוני 'שותפות שראקה' נמסר בתגובה: "המקרה החמור של שוד ערבים על ידי שוטרי מג"ב צריך להדליק נורה אדומה ביחס החברתי ובכלל, ובתוך כך של בעלי סמכות חוקית בפרט, כלפי ערבים במדינה. ניתן היה לצפות מהשר לביטחון פנים כי יגנה מידית את האשמים, שגם אם עוד לא הוכחה אשמתם בבית המשפט, הרי שנכון וראוי היה כי השר הממונה יודיע קבל עם ומדינה כי ביטחונם האישי של ערבים עומד לנגד עיניו ומדיניותו".

  לקריאה נוספת
  הרצח בנהריה: החשוד העיקרי - שוטר מג"ב לשעבר
  אישום נגד חיילים: שדדו כלי רכב עם נשק צבאי
  מאסר על תנאי לשוטר שגנב מאות שקלים מקופות צדקה

  לפניות לכתב: talk2yaira@walla.co.il

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully