וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גזענות בצה"ל: חיילים סרבו לסעוד עם דרוזים בסדר

8.4.2012 / 13:42

חיילים דרוזים ובדואים הגיעו לחדר האוכל במחנה 80 להשתתף בארוחת ליל הסדר עם חבריהם, אך כמה חיילים יהודים סירבו לקבל אותם בשולחנם. פתרון המפקדים: להעבירם לשולחן צדדי

תקרית גזענית העיבה על חגיגת הסדר של חיילי בסיס הטירונים מחנה 80 של זרוע היבשה. חיילים יהודים סרבו לשבת סביב שולחן בחדר האוכל עם חיילים בני העדה הדרוזית והבדואית "כי הם ערבים", והמפקדים החליטו לשלוח את הדרוזים והבדואים לשולחן צדדי.

לקראת ארוחת ליל הסדר בבסיס, הטירונים החלו להיכנס לחדר האוכל. כמה חיילים מהעדה הדרוזית והבדואית נכנסו לחדר כשאר הטירונים, אך כשבאו להתיישב באחד השולחנות, פנה אליהם אחד החיילים וטען כי הם צריכים לבקש רשות כדי לשבת עמם.

החיילים היהודים שאלו את אחת המפקדות אם מותר לחיילים הלא יהודים לשבת יחד איתם בליל הסדר, והמפקדת התירה להם. את אחד החיילים התשובה לא סיפקה, והוא הצהיר: "אני לא מוכן לשבת אם יש פה ערבים". מפקדי המחלקה, אשר נכחו סביב השולחן בזמן האירוע, פקדו על החיילים הלא יהודים לעבור לשולחן צדדי ומלוכלך. אחד המפקדים הנחה אותם לנקות את השולחן ולהמתין לקבלת האוכל.

חיילים שנכחו בזמן האירוע מתחו ביקורת על המפקדים שבחרו להפריד בין החיילים על רקע עדתי, במקום לאחד ביניהם, ובמקרה הגרוע להעניש את החיילים שנקטו פעולה גזענית המנוגדת לפקודות הצבא. אחד החיילים התלונן בפני קצינה מהפלוגה, וזו טענה בתום הארוחה כי "הנושא נמצא בטיפול".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות חריגה של חייל אשר אינה מקובלת ואינה עולה בקנה אחד עם רוח צה"ל ועם המצופה מחייליו. הנושא יטופל בהתאם".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully