האם זכרתם להזיז את השעון שעה אחת קדימה?

שעון הקיץ נכנס הלילה לתוקפו, והמחוגים עברו שעה אחת קדימה. הוא יסתיים ב-23 בספטמבר, יומיים לפני יום כיפור, אך קיימות כבר תכניות להאריכו.

30/03/2012

האם זכרתם לשנות את השעונים? הלילה (שישי) עברו אזרחי ישראל לשעון קיץ. בשעה 02:00 לפנות בוקר הוזזו מחוגי השעון שעה קדימה, והשעה הפכה להיות 03:00. הזזת השעון נעשית על פי לוח השנה הלועזי וחלה עם תחילתו של כל קיץ, ביום שישי שקודם ליום ראשון האחרון בחודש מרץ ומסתיים בתחילת יום ראשון שאחרי הראשון באוקטובר. כלומר, השנה שעון הקיץ יסתיים ב-23 בספטמבר, יומיים לפני יום כיפור. זאת למרות לחץ ציבורי להאריך את שעון הקיץ.

עם זאת, ממשרד הפנים נמסר כי שר הפנים, אלי ישי, מגבש הצעת חוק, בהתאם להמלצות ועדת קהת, להאריך את שעון הקיץ ל-193 יום, מסוף מרץ ועד תחילת אוקטובר. אמנם ישי הבטיח בעבר לקדם הצעת חוק זהה, ביוני אשתקד, אך ההצעה עלתה לדיון רק לפני כחודש ונדחתה למועד מאוחר יותר.

כבר במרץ שעבר חתמו רוב חברי כנסת, 61 מהם, על עצומה הקוראת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להאריך את שעון הקיץ עד ל- 15 באוקטובר בכל שנה. אולם בינתיים, למרות התמיכה והמלצות הוועדה, לא הוסכם על חוק שיסדיר את השעון. ממשרד הפנים נמסר כי ההצעה עתידה לעלות לדיון במושב הקיץ הקרוב בכנסת.

  • שעון קיץ

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully