פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   משפחת בעלי האולם שנרצח תובעת מיליונים: "רשלנות"

   לפני כשנתיים דקר רועי בן בסט את רועי ברינג מחוץ לאולם אירועים כאשר ניסה הראשון להפריד במהלך קטטה. משפחתו תובעת פיצויים מהדוקר, חברת האבטחה וחברת ניהול האולם

   אשתו וילדיו של רועי ברינג, שנדקר למוות מחוץ לאולם השמחות "דל וינו" שבפתח תקווה לפני כשנתיים, הגישו לאחרונה תביעת פיצויים בגובה מיליוני שקלים נגד הדוקר אביב בן בסט, חברת האבטחה של אולם השמחות ואת החברה שמנהלת את האולם, שאותה ניהלה בזמן הדקירה אמו של ברינג.

   בינואר 2010 נכח בן בסט בחתונה באולם. בשלב מסוים דרך אחד המוזמנים על אחד מחבריו של בן בסט ברחבת הריקודים. בעקבות זאת התפתחה קטטה, שגלשה אל מחוץ לאולם. ברינג יצא החוצה בניסיון להרגיע את הרוחות. בינתיים נטל בן בסט סכין בעלת להב של 25 סנטימטרים מהמטבח ויצא בריצה מהאולם. בשלב זה התפתח עימות פיזי בין ברינג לחברו של בן בסט. בן בסט התקרב בריצה לברינג, שלף את הסכין שהחביא ודקר אותו. בן בסט, שהואשם תחילה ברצח של ברינג, נידון ביולי האחרון ל-15 שנות מאסר, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגה.

   בתביעה האזרחית נטען כי החברה שניהלה את אולם השמחות התרשלה בכך שלא מנעה מבן בסט להיכנס למטבח ולקחת משם סכין, לא דאגה לסידורי אבטחה נאותים באולם ולא הנחתה את העובדים, בהם ברינג, כיצד לפעול בעת אירוע אלים. עוד נטען, כי לאחר המקרה הוציאה אמו הנחיה ברורה לצוות עובדי האולם כי אין על העובדים להתערב באירועי אלימות, וכי במקרה כזה חובה עליהם להיכנס למשרדי האולם, לסגור את דלתות המשרד ולהזמין משטרה.

   המאבטחים לא ניסו להפריד בין הניצים

   כנגד חברת האבטחה נטען כי החברה כלל לא התמחתה באבטחה, העסיקה עובדים שהיו חסרי הכשרה באבטחה ואף הנחתה את עובדיה שלא להתערב בקטטות. כמו כן, נטען כי שני המאבטחים שהיו באולם לא התערבו בקטטה, לא נחלצו להגנתו של ברינג ולא ניסו להפריד בין הניצים, דבר שהיה מונע אולי את הדקירות.

   פרקליטיהם של חברת האבטחה, עורכי הדין אורון שוורץ ויוגב נרקיס אמרו בתגובה כי "גם אם כל הפרטים המיוחסים בכתב התביעה היו נכונים, למרבה הצער בידי אנשי חברת האבטחה עדיין לא הייתה האפשרות ולו הקלושה ביותר למנוע את הטרגדיה. מעשה הדקירה הנפשע בוצע בידי אדם חמום מוח, שפגש את המנוח, אשר ביקש להפסיק קטטה מחוץ לאולם, ובכך, לרוע הגורל, מצא את מותו. העובדה שהאולם בחר להזמין שני סדרנים בלבד שיחנו את הרכבים ולא יחידת עילית חמושה של מאבטחים, מצביעה על כך שגם האולם וגם המנוח לא סברו שחברת האבטחה נועדה להשתלטות כוחנית על קטטה בלתי נשלטת".

   עורך הדין תמיר סולומון, שמייצג את חברת "גני דל וינו הפקות", מסר שאביו של ברינג, שהחברה כיום בבעלותו, אינו מעוניין להגיב לתביעה.


   עוד בנושא:
   15 שנות מאסר לדוקר בעל אולם השמחות בפ"ת
   דוקר בעל אולם השמחות בפ"ת הורשע בהריגה
   אישום: רצח את בעל האולם במהלך קטטה

   לפניות לכתב: gilad_g@walla.net.il