פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ברזיל: כוחות הביטחון השתלטו על שכונת פשע בריו

   במבצע נרחב, שכלל אלפי חיילים, השתלטו הכוחות על שכונת רוסינה כחלק ממלחמתם בכנופיות הסמים ובפשיעה. מאמצי המלחמה הוגברו לקראת מונדיאל 2014, אותו מארחת ברזיל. צפו בכיבוש מחדש

   ברזיל: כוחות הביטחון השתלטו על שכונת פשע בריו

   (צילום: רויטרס, עריכה: אמיר קוטיגרו)

   יחידות עילית של משטרת ברזיל, בגיבוי מסוקים וכלי רכב משוריינים של הצבא, השלימו אמש (ראשון) את השתלטותם על שכונת העוני הגדולה בריו דה ז'נרו, רוסינה. מבצע ההשתלטות שהחל לפנות בוקר היה השאפתני ביותר עד כה במלחמה של הממשלה נגד כנופיות סחר הסמים והפשיעה הגואה בעיר. כ-3,000 אנשי ביטחון לקחו חלק במבצע, שנערך ללא שימשו בנשק חם.

   המשטרה והצבא של ברזיל פושטים במבצע נרחב על שכונת העוני "רוסיניה", ריו דה ז'נרוף במסגרת המאבק בפשיעה, 13 בנובמבר 2011 (רויטרס)
   מסוק צבאי חג בשמי ריו דה ז'נרו, אתמול (צילום: רויטרס)

   מאמצי המלחמה בפשע הוגברו משמעותית בברזיל לקראת טורניר הגביע העולמי בכדורגל אותו היא אמורה לארח ב-2014, והמשחקים האולימפיים שצפויים להתקיים בריו דה ז'נרו ב-2016. במהלך שלוש השנים האחרונות השתלטו כוחות הביטחון על קרוב ל-20 שכונות עוני, אך אף אחת מהן אינה עולה בחשיבותה על רוסינה, בשל מיקומה האסטרטגי וסמליותה.

   המשטרה והצבא של ברזיל פושטים במבצע נרחב על שכונת העוני "רוסיניה", ריו דה ז'נרוף במסגרת המאבק בפשיעה, 13 בנובמבר 2011 (רויטרס)
   בשלוש השנים האחרונות השתלטו כוחות הביטחון על קרוב ל-20 שכונות עוני (צילום: רויטרס)

   בחשיבותו של המאורע אפשר היה להבחין דרך הדיווחים בתקשורת המקומית, שהתייחסה אליו כאל מבצע צבאי נרחב. על המבצע, אגב, הודיעו הרשויות יום קודם לכן, מה שאפשר לחברי כנופיות הסמים והפשיעה לנסות ולהימלט מן האזור. הטלוויזיה המקומית דיווחה כי רק אדם אחד נעצר במהלך המבצע, וכן כי לא נרשמו נפגעים במהלכו. עם סיום המבצע, התנוסס דגל ברזיל מעל לשכונה, כסמל לחזרתה הרשמית לידי המדינה.

   (עדכון ראשון: 22:00, 13.11.11)