הרב שלמה עמאר: "הצתת המסגד - אולי עלילת דם"

הרב הראשי הספרדי הטיל ספק בהצתת המסגד בכפר טובא זנגריה כפעולת "תג מחיר". "אי אפשר לדעת אם אין פה יד זדונית שמתכוונת לסכסך ולהרבות שנאה בין היהודים והערבים"

מערכת וואלה! חדשות

הרב הראשי הספרדי, שלמה עמאר, התייחס אמש (שני) להצתת המסגד בכפר טובא-זנגרייה אתמול בבוקר ואמר כי ייתכן שמדובר בעלילה. "אנחנו למודי ניסיון. כידוע, בכל הדורות היו עושים עלילת דם כשהיו הורגים ילד נוצרי ותולים את זה ביהודים ועשו שמות בקהילות שלמות הרג ואבדן רחמנא ניצלן מאותם עלילות שווא ומדוחים ואי אפשר לדעת אם אין פה יד זדונית שמתכוונת לסכסך ולהרבות שנאה בין היהודים והערבים", אמר הרב בראיון לרדיו "קול חי".

עוד על הצתת המסגד בצפון:
חשד לתג מחיר בגליל: מסגד הוצת ורוסס בכתובות
המשטרה עצרה מספר בני אדם בחשד להצתת המסגד בגליל
הנשיא פרס במסגד שהוצת: "אני מלא בושה וחרפה"

אתמול אחר הצהריים ביקר הרב עמאר הכפר, יחד עם הנשיא, שמעון פרס, והרב הראשי האשכנזי, יונה מצגר. בדברים שנשא בביקור, קרא הרב עמאר להפגנת סובלנות בין-דתית. "אני לא יכול לתאר לעצמי שיעשו מעשה כזה. אין דבר יותר נורא מהזעזוע הזה". עמאר קרא להחמיר עם המציתים והוסיף כי "אנחנו עדיין לא יודעים מי האיש שביצע את המעשה, אבל כשייתפס, חזקה על המשטרה לנהוג בו בחומרת הדין, זה מעשה נורא ואיום של חילול השם, הם לא פגעו בכפר אחד או במסגד אחד אלא בבדרך של כולנו". עמאר הגדיר את האירוע כ"מעשה טרור" וקרא "לשמוע איש את רעהו".

הנשיא פרס הבהיר כי מדינת ישראל לא תשלים עם חילול מקום מקודש על ידי פורעים. "אני מזועזע מעמקי נשמתי ומלא בושה וחרפה, אין ישראלי שלא יתבייש בהצתה הזו", אמר הנשיא והוסיף כי "בתור עם ישראל נדאג שכל אדם יוכל להתפלל ונכבד את דתו של האחר. מה שקרה מנוגד לחוק, לאמונה, למוסר וליהדות. אנחנו רוצים לחיות ביחד באחווה". פרס התייחס לאחריות המוטלת על רשויות האכיפה למנוע הישנות מקרים דומים והבהיר כי אלו יעשו "כל שניתן כדי ללכוד את האנשים הנוראיים שעשו זאת. אנשי כוחות הביטחון יהיו על המשמר".

אתמול בבוקר הוצת המסגד בכפר שבגליל העליון והכתובת "תג פלמר מחיר" רוססה עליו.החשד הוא כי השחתת המסגד בוצעה כפעולת נקם על הפיגוע במהלכו נהרגו תושב קריית ארבע אשר פלמר ובנו יהונתן בן השנה. בעקבות המקרה, תגברה המשטרה את הנוכחות בכפר ובאזורים הסמוכים לו, במטרה למנוע הסלמה של המצב. בהמשך אף נעצרו מספר חשודים בהצתה. במהלך היום הפגינו תושבי הכפר נגד המעשה, יידו אבנים לעבר שוטרים שאבטחו במקום וחסמו את הכניסה לכפר. הכוחות השתמשו בגז מדמיע וברימוני הלם כדי לפזר את ההפגנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully