בית הדין למתמחים: "דחו ההתפטרות ב-10 ימים"

כשמכתבי הפיטורים של למעלה מ-700 רופאים מתמחים צפויים להיכנס לתוקפם החל ממחר, הציעה השופטת ארד לצדדים להמשיך במשא ומתן עד לאחר החגים. בשלב זה המתמחים לא השיבו להצעה

גלעד גרוסמן
03/10/2011

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, השופטת נילי ארד, הציעה הערב (שני) לנציגי הרופאים המתמחים ולנציגי משרדי הבריאות והאוצר להמשיך במשא ומתן בין הצדדים ולדחות את התפטרות המתמחים עד לסיום השיחות בעוד עשרה ימים, לאחר החגים. המתמחים טרם השיבו להצעתה של ארד ונכון לעכשיו התפטרותם עומדת בעינה. במשך מספר שעות מתכנסים הצדדים בכדי להגיע לפתרון שיספק הן את המתמחים והן את הממשלה בלשכתה של ארד בניסיון לגשר על הפערים. בשלב זה נמשך הדיון שמתנהל בדלתיים סגורות.

התפטרות הרופאים המתמחים - כותרות אחרונות:
המדינה לבית הדין לעבודה: "למנוע התפטרות המתמחים"
נערכים לנטישת המתמחים: "נשקפת סכנה לחיי אדם"
רופאים הפגינו בחיפה והתריעו מפני פיטורי המתמחים

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
פירוט הרופאים שהגישו התפטרותם(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אתמול הגישה המדינה עתירה לבית המשפט בבקשה שיוציא צו מניעה שיאסור על הרופאים המתמחים להתפטר. בבקשה, שהוגשה באמצעות מנהלת המחלקה לסכסוכי עבודה בפרקליטות המדינה, עו"ד אורית פודמסקי, ועו"ד דורון יפת מפרקליטות מחוז תל אביב, הם מבקשים לאסור על ההסתדרות הרפואית ועל הרופאים שהגישו לפני כחודש "מכתבים הנחזים להיות מכתב 'התפטרות'", לנקוט בצעדים שישבשו את העבודה בבתי החולים הממשלתיים, ובכלל זה למנוע את ה"התפטרות" הקולקטיבית של הרופאים המתמחים.

בעתירה נטען כי ההתפטרות הנוכחית היא "אותה גברת בשינוי אדרת", וזהה למעשה להתפטרות הקודמת של המתמחים, שבוטלה על ידי בית הדין. "עמדת המדינה היא כי על פניו, בנסיבות העניין, אין מדובר במכתבי התפטרות אותנטיים. לכאורה מדובר במכתבי התפטרות המוניים שמטרתם לפתוח את ההסכם הקיבוצי (שנחתם עם ארגון הרפואים - ג"ג) ולהפעיל לחץ נוסף על המדינה כמעסיק במסגרת יחסי העבודה הקיבוציים".

בבתי החולים נמנו 734 מכתבי התפטרות, מהם 32 מכתבי התפטרות שהוגשו על ידי רופאים מומחים. על פי נתוני משרד הבריאות, התפלגות מכתבי ההתפטרות של הרופאים בבתי החולים השונים עומדת על 142 מכתבי התפטרות בבית החולים איכילוב בתל אביב, 100 בבית החולים שיבא בתל השומר ובבית החולים מאיר בכפר סבא, 71 במרכז הרפואי על שם רבין בפתח תקווה, 41 בבית החולים בני ציון בחיפה, 33 בבית החולים אסף הרופא הסמוך לצריפין, 31 בבית החולים וולפסון בחולון, 30 במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה, 24 בבתי החולים הדסה בירושלים, 11 בבית החולים קפלן ברחובות, ארבעה בבית החולים כרמל בחיפה, שבעה במרכז הרפואי העמק בעפולה, חמישה במרכז לבריאות הנפש שלוותא בהוד השרון ומתפטר אחד בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בשמונת בתי החולים בהם התפטרו מעל מחצית המתמחים, צפויים קשיים ועומס במחלקות - בעיקר במחלקות הפנימיות, מחלקת יולדות, אורתופדיה, כירורגיה כללית והרדמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully