פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   130 אלף איש חגגו את יומו השני של ראש השנה בטבע

   בהתאם לציפיות, הוציא מזג האוויר הקריר עשרות אלפי מטיילים לשמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ. עיקר התנועה נרשמה בצפון הארץ ובמרכזה. צפו במטיילים מקבלים את השנה החדשה בטבע

   130 אלף איש חגגו את יומו השני של ראש השנה בטבע

   (צילום: ג'יליס, דניאל בוק, עריכת וידאו: יותם בן-דוד)

   המטיילים הישראלים המשיכו גם היום (שישי) לטייל ברחבי הארץ, כשכ-130 אלף בני אדם הגיעו לנפוש בצפון הארץ, במרכזה ובדרומה. זרם המטיילים התגבר משמעותית ביחס לאתמול, ואלו מילאו את האתרים המרכזיים, בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה.

   מטיילים בראש השנה ספטמבר, 2011 (יח"צ , משה אסרף)
   מטיילים בנהר הירדן (צילום: משה אסרף)

   מהקרן הקיימת לישראל נמסר כי תנועת מטיילים ערה נרשמה במיוחד באתרים הבאים: יער ביריה בגליל העליון, שם מילאו את המקום רוכבי אופניים שבאו במיוחד לנסות את המסלול החדש שנפתח במקום, וכן ביערות באזור גוש שגב, באגמון החולה בצפון הארץ, ובמרכז הארץ באזור בן שמן ובפארק קנדה. גם בהרי ירושלים נרשמה תנועת מטיילים ערה באזור הסטף ובפארק עדולם, ובדרום הארץ האתרים העמוסים היו יער להב ויער שחריה (יער המלאכים). יערני הקרן הקיימת לישראל מבקשים מציבור המבקרים לשמור על הניקיון ולהקפיד על כללי הבטיחות באש.

   ברשות הטבע והגנים דיווחו על עומס מטיילים בעיקר בנחלי הבניאס והיהודיה ברמת הגולן, גן השלושה (הסחנה), קיסריה, פארק הירקון, עין גדי, בית גוברין ומצדה.

   מטיילים באזור הירדן, ראש השנה 2011 (יח"צ , משה אסרף)
   יערני הקרן הקיימת לישראל מבקשים מציבור המבקרים לשמור על הניקיון ולהקפיד על כללי הבטיחות באש (צילום: משה אסרף)

   על פי תחזית השירות המטאורולגי, מזג האוויר הערב ומחר יהיה מעונן חלקית וייטיב עם המטיילים. ייתכן אף גשם מקומי קל בעיקר בצפון הארץ. ביום ראשון, עם תום החג, צפויות הטמפרטורות לעלות במעט, ובשני ושלישי לא צפוי כל שינוי של ממש.