נתניהו יאמר לאובמה: "הפלסטינים סרבני שלום"

ראש הממשלה צפוי להדגיש שוב בפני הנשיא האמריקאי כי הדרך היחידה לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים היא במשא ומתן. בהמשך ייפגש גם עם נשיא צרפת, נשיא קולומביה, ראש ממשלת קנדה ומזכ"ל האו"ם

טל שלו, שליחת וואלה! לניו יורק
21/09/2011
יח"צ - חד פעמי

(צילום: לע"מ, גדעון צנטנר. עריכה: יאיר דניאל. קריינות: אביב אברמוביץ')

עוד בוואלה!

עד כמה חשובה התדמית להצלחה האישית?

מערכת וואלה! בשיתוף מאיה נוטקוביץ'

ממשיך במאמץ: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המריא הלילה לניו יורק, על מנת להשתתף בדיוני העצרת הכללית של האו"ם. נתניהו ייפגש היום (רביעי) בניו יורק, עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, כפגישת הכנה לקראת הדיונים הצפויים בעצרת הכללית של האו"ם בעניין בקשת הפלסטינים להכירם כמדינה עצמאית. בפגישתם צפוי נתניהו לומר לאובמה כי הפלסטינים הינם "סרבני שלום", וכי הצעד החד-צדדי מוכיח סופית כי פניהם לא לשלום. נתניהו צפוי לנחות בארצות הברית בשעות הבוקר המוקדמות, לפי שעון ארצות הברית, ולאחר פגישה עם נשיא קולומביה, שבדומה לארצות הברית, גם היא מיוצגת במועצת הביטחון של האו"ם, ייוועד עם הנשיא האמריקני.

מה לדעתכם צריך נתניהו להגיד בנאומו באו"ם? ספרו לנו בפייסבוק

הפלסטינים הולכים לאו"ם - כותרות אחרונות
לבקשת ברק: ניגריה תימנע מהצבעה על פלסטין
נתניהו: הסדר חפוז או חד-צדדי יגרור טילים על כל הארץ
במנהטן אדישים לדרמה המדינית, מוטרדים מהפקקים

ראש הממשלה צפוי להציג בפני אובמה את העמדה הישראלית הדוגלת בחזרה לשולחן המשא ומתן, אל מול הנרטיב הפלסטיני "המטעה והמוטעה", לדברי נתניהו, הממהר לצעדים חד-צדדיים. נתניהו יציין כי הפתרון למצב המדיני בין ישראל לרשות הפלסטינית הוא משא ומתן בלבד, תוך פשרות הדדיות משני הצדדים, שיובילו לקץ כל התביעות ולסיום הסכסוך. נתניהו ידגיש כי ישראל כבר הצהירה בעבר שהיא מוכנה לעשות מאמץ גדול לקראת הסדר עם הפלסטינים. בשונה מפגישות קודמות בין נתניהו ואובמה, הפעם הם שניהם נמצאים באותו צד של המתרס – שניהם מתנגדים בחריפות לבקשה הפלסטינית בפני מוסדות האו"ם.

המאמץ הקדחתני הגיע לניו יורק. נתניהו ורעייתו שרה ממריאים מנתב"ג, אתמול(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, אבי אוחיון)

מאוחר יותר צפוי הנשיא אובמה להיפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בפניו ידגיש מדוע האו"ם אינה הזירה המתאימה לקדם את השאיפות הלאומיות הפלסטיניות. "אנחנו מבינים כי ישנו תסכול פלסטיני על כך שלא הייתה התקדמות גדולה יותר", אמר הבוקר סגן היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית, בן רודס, בהתייחס לפגישת השניים, "אך חשים כי התסכול לא צריך להוביל לפעולות שלמעשה הופכות את המטרה הפלסטינית לקשה יותר להגשמה".

בניגוד לפעמים קודמות, הפעם הם ביחד. נתניהו ואובמה(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

לנתניהו, לעומת זאת, צפויות בהמשך היום פגישות מדיניות נוספות, במסגרת המאמץ להשפיע על אופן ההצבעה על המהלך הפלסטיני באו"ם. בין היתר צפוי נתניהו להיפגש עם מזכירת המדינה האמריקאית, הילרי קלינטון, עם מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי ועם ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר.

עוד בטרם הגיע נתניהו לארצות הברית, הצליחו מאמצי ישראל למנוע את ההכרה הפלסטינית באו"ם לקצור הישג משמעותי. שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש אמש בניו יורק עם נשיא ניגריה, גודלאק ג'ונתן. מלשכתו של ברק נמסר כי "במהלך הפגישה שכנע ברק את הנשיא הניגרי לסייע בגיבוש רוב חוסם במועצת הביטחון של האו"ם נגד בקשתה של הרשות הפלסטינית להכריז על מדינה עצמאית - והוא נענה לבקשתו והודיע כי ניגריה תימנע מההצבעה". לפני הפגישה עם ג'ונתן נועד ברק גם עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully