חשד ל"תג מחיר" נגד צה"ל: 13 כלי רכב הושחתו

אלמונים פרצו הלילה לבסיס חטיבת בנימין בבית אל, ריססו כתובות "תג מחיר" ו"ד"ש ממגרון" על 13 כלי רכב צבאיים ואף ניקבו צמיגים של חלק מכלי הרכב. בצה"ל חושדים: מעשה של פעילי ימין

יהושע בריינר
07/09/2011

הכתובות "תג מחיר", "ד"ש ממגרון" ו-"מח"ט בנימין רע ליהודים" רוססו הלילה (רביעי) בידי אלמונים על כ-13 כלי רכב צבאיים בבסיס חטיבת בנימין בבית אל. כמו כן, האלמונים ניקבו צמיגים של כלי הרכב ובהם גם ג'יפים. כלי הרכב חנו בסדנת חימוש בבסיס הסמוך להתנחלות ובו ממוקמת גם אוגדת יהודה ושומרון. בצה"ל חושדים כי פעילי ימין חדרו לבסיס באישון לילה, ריססו את הכתובות ופגעו בכלי הרכב כפעולה של "תג מחיר" על הרס שלושה מבנים בלתי חוקיים במאחז מגרון.

המתיחות בעקבות הרס המבנים במגרון - כותרות אחרונות:
המתנחלים חששו מהכוחות, צה"ל השיב: "יש תרגיל"
באישון לילה: המנהל האזרחי הרס שלושה מבנים במגרון
חשד ל"תג מחיר": "מסגד הוצת בכפר סמוך לשכם"
הצעת חוק: רוצים להרוס מבנה בלתי חוקי? לא בלילה

עם זאת, נבדקת האפשרות שהמעשה בוצע על ידי חיילים בבסיס והנושא נמצא בטיפול המשטרה שפתחה בחקירה. גורם צבאי סיפר כי בצה"ל רואים את המקרה בחומרה ובטוחים כי המשטרה תפעל במלוא חומרת הדין אל מול המבצעים.

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
פעולת מחאה על הרס מבנים במגרון?(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך הלילה, ככל הנראה, פרצו אלמונים לבסיס צבאי צפונית לרמאללה והשחיתו שלושה עשר כלי רכב. צמיגי גלגלי הרכבים נוקבו, החלונות נופצו ורוססו כתובות נאצה נגד מפקדים בצה"ל ובגנות הריסות המבנים הבלתי חוקיים במגרון השבוע. משטרת ישראל פתחה בחקירת האירוע".

עוד נמסר כי בצה"ל רואים אירוע זה בחומרה. עם קבלת המידע אודות האירוע יצר מפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, קשר עם מפקד מחוז ש"י של המשטרה, וציין בעקבות האירוע כי "הפניית זעם כלפי קציני צה"ל במטרה להרתיעם מלבצע משימות חוקיות, החלטות ממשלה והחלטות בית המשפט העליון פסול וראוי לכל גינוי. בכוונתי ביחד עם גורמי אכיפת החוק לתפוס את האחראים לכך ולמצות עימם את הדין".

ב"שלום עכשיו" אמרו בתגובה: "הימין הקיצוני הוא פצצת זמן מתקתקת. על צה"ל והשב"כ לגלות אפס סובלנות ולהציב את המאבק בפשעי המתנחלים בראש סדר העדיפויות. פגיעה בחיילי צה"ל היא חציית קו אדום".

ממועצת יש"ע נמסר בתגובה: "אנו מגנים בחריפות את הפעולה החבלנית שנעשתה הלילה בכלי רכב צבאיים מבצעיים בשטח בסיס אוגדת יהודה ושומרון. על מבצעי הפשע להסגיר את עצמם מיד לידי המשטרה ועל כוחות הביטחון לפעול בנחרצות כדי לעקור מן השורש את התופעה הנלוזה הזו. זהו פשע מוסרי מהסוג החמור ביותר, שמסב נזק אדיר להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ומנוגד לערכיהם ומצפונם של מאות אלפי הישראלים החיים באזור, הכואבים לא פחות מהפושעים את הרס שלושת המבנים השבוע במגרון".

גורם בהתיישבות היהודית המכיר היטב את הנעשה בקרב נוער הגבעות אמר בתגובה כי "מצער מאוד שנתניהו גורר למלחמת אחים ולעימותים מיותרים גם בתוך הצבא. במקום לעצור את דורית בייניש ושי ניצן ולדרוש אכיפה על כולם, נתניהו נגרר, מכה במתנחלים ומביא לפילוג".

הפעולה הלילה בחטיבת בנימין מצטרפת לפעולת "תג מחיר" נוספת שבוצעה בעקבות הרס המבנים במגרון ואשר כוונה כלפי הפלסטינים. שעות בודדות לאחר הפינוי במגרון הגיעו על פי החשד פעילי ימין אל הכפר קוסרא הממוקמת דרומית לבית לחם, ריססו כתובות גרפיטי וניסו להצית את המסגד במקום. על קירות המסגד נמצאו כתובות שאמרו "מוחמד חזיר" וכן "עלי עין ומגרון= צדק חברתי".

במקביל הושלכו אל תוך המסגד דלק ומספר צמיגים בוערים, אולם למקום נגרם נזק מועט יחסית שכן המבנה אינו מאויש ובמקום לא היו ספרי קודש או שטיחים. במקביל דיווחו הפלסטינים על כ-200 עצי זית שהושחתו באיזור הכפר בורין הסמוכה ליצהר. בכל מקרה, בצה"ל יבצעו חקירה מקיפה שתבדוק כיצד המשחיתים חדרו הלילה לבסיס.

לפניות לכתב: joshjosh@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully