מהומות בעולם המוסלמי

דיקטטורה בתמונות: 42 שנות משטר קדאפי

בספטמבר 1969 עלה לשלטון מועמר קדאפי בתום מהפכה צבאית. במהלך שלטונו סבלה לוב מבידוד בינלאומי מבחוץ, שלטון עריץ מבפנים, ופולחן אישיות של השליט. צפו בקדאפי של אז והיום

23/08/2011
שליט לוב, מועמר קדאפי(צילום: AP)
קדאפי במהלך מסיבת עיתונאים בטריפולי, לוב, בינואר 1986, ימים לאחר שממשל רייגן הביע תמיכתו בסנקציות שהנהיגה איטליה להשבתת משלוחי נשק למשטר הלובי.(צילום: AP)
שליט לוב, מועמר קדאפי, מנופף לקהל בביקור מפתיע שערך ב"גראנד הוטל" בטריפולי ב-1989. קדאפי אמר באירוע לעיתונות הזרה כי הוא קורא למשא ומתן ישיר לפתרון הסכסוך בין ארצו לארצות הברית, על ייעודו של מפעל חשוד שהקים.(צילום: AP)
קדאפי מצדיע לקהל בעזיבתו את המפגן הצבאי שנועד לציין 18 שנה להפיכה אותה הנהיג(צילום: AP)
נשיא אלג'יריה, חורי בומדין, לוחץ את ידו של קדאפי, שהגיע לביקור רשמי באלג'יר ב-1973(צילום: AP)
קדאפי עם נשיא צרפת פומפידו בארמון האליזה בפריז, 1973(צילום: AP)
קדאפי במדי צבא במסיבת עיתונאים בטוניסיה ב-1983(צילום: AP)
שלושה מנהיגים, משמאל לימין: קדאפי, נשיא סוריה חאפז אל-אסד, ונשיא מצרים אנואר סאדאת, ב-1971(צילום: AP)
מנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית ברוסיה, ולדימיר ז'ירינובסקי, לובש ביגוד לובי מסורתי, ונועד עם קדאפי בפגישה שמיקומה לא נודע, ב-1995(צילום: AP)
קדאפי מנופף לקהל שהתקבץ לקראת מפגן צבאי בטריפולי ב-1994, לציון 25 שנה למהפכה הצבאית של 1969, שהניפה את הקולונל לתפקידו. 25 שנה אחרי המהפכה, המדינה עדיין נתונה לבידוד בינלאומי, בשל סנקציות של מועצת הביטחון של האו"ם(צילום: AP)
קדאפי(צילום: AP)
קדאפי(צילום: AP)
קדאפי(צילום: AP)
קדאפי משיב לשאלות עיתונאים באלג'יר, לצידו של נשיא אלג'יריה, חורי בומדין(צילום: AP)
קדאפי נהנה משאלות העיתונאים במסיבת עיתונאים בפלמה דה מיורקה, ספרד, ב-1984. שליט לוב הגיע לביקור מפתיע באי, על מנת לפגוש את חברו, קנצלר אוסטריה לשעבר ברונו קרייסקי.(צילום: AP)
תחילת הסוף: קדאפי עם קהל אוהד בטריפולי באפריל 2011 – חודשיים לאחר שהחלה מלחמת האזרחים נגדו, ארבעה חודשים לפני שהמורדים השתלטו גם על הבירה(צילום: AP)
קדאפי מגיע למלון בטריפולי על מנת להעניק ראיון טלוויזיוני בבירה טריפולי, מרץ 2011(צילום: AP)
קדאפי בביקור רשמי במינסק, בלארוס(צילום: AP)
קדאפי עם נשיא דרום אפריקה, ג'ייקוב זומה, ונשיא קונגו, דניס סאסו-אנגואסו, בטריפולי. שני הנשיאים האפריקנים הגיעו ללוב על מנת לנסות ולהגיע להפסקת אש בין המורדים וכוחות נאט"ו לבין קדאפי, ללא הועיל(צילום: AP)
שליט לוב מועמר קדאפי. AP
קדאפי מגיע לצפות במצעד צבאי בכיכר הירוקה בטריפולי, בספטמבר 2009(צילום: AP)
מראה לו את העיר: קדאפי עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, נוסע בכיכר תחריר בקהיר, ב-1990. 21 שנים אחר-כך, סימלה אותה הכיכר את סוף משטרו של היושב מימין, וכמה חודשים אחר-כך, הגיע לתומו גם משטרו של הנוסע הנוסף(צילום: AP)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully