הסלמה בדרום

ברק: בתוך שבועות תיכנס לפעילות סוללה שלישית של כיפת ברזל

שר הביטחון סייר באתר פרישת סוללת המערכת באשקלון, וציין עוד כי בתוך שנתיים ייפרשו ברחבי ישראל תשע סוללות מבצעיות של המערכת ליירוט רקטות. "מי שמשגר רקטות - ראשו ייפרד מגופו"

יהושע בריינר
21/08/2011
שי מכלוף

(צילום: שי מכלוף, עריכה: טל רזניק)

עוד בוואלה!

הקוסמטיקאית של הסלבס עם 5 טיפים מנצחים לאנטי אייג'ינג

בשיתוף קליניק

שר הביטחון, אהוד ברק, סייר אחר הצהריים (ראשון) באתר הפרישה של סוללת "כיפת ברזל" באשקלון, וקיבל תדרוך ממפקד מערך ההגנה האווירית, תת-אלוף דורון גביש, על הצלחות היירוט של המערכת מאז החל גל ההסלמה הנוכחי. במהלך הביקור אמר ברק כי תוך שבועות ספורים תיכנס לפעילות סוללה שלישית, וכי עד סוף השנה הנוכחית יפעלו כבר ארבע סוללות מבצעיות של המערכת.

הסלמה בדרום - כותרות אחרונות
עלות יירוט הרקטות מיום חמישי: יותר מ-1.2 מיליון דולר
צה”ל תקף מוצב של חמאס, הפלסטינים: 7 נפצעו בתקיפה
בין האחראים לפיגוע שחוסלו: מעורבים בחטיפת שליט

עוד אחת בתוך שבועות, רביעית עד סוף השנה. "כיפת ברזל" באשקלון(צילום: AP)

ברק המשיך וציין כי בתוך שנתיים ייפרשו תשע סוללות מבצעיות ברחבי הארץ. "המבחן הנוכחי עלול להימשך עוד מספר ימים", ציין ברק, "נמשיך ונפעל ככל שיידרש על מנת להביא לרגיעה, ולמנוע פגיעה באזרחי ישראל. צה"ל פוגע בחדות, בתכליתיות ובלי 'צלצולים', בשורה רחבה של פעולות". בהמשך התייחס ברק לשורת החיסולים המוצלחים של בכירי ארגון ועדות ההתנגדות הפלסטיני, ואמר כי "רוב מבצעי הפיגוע הקשה ביום חמישי נהרגו בשטח, ראשי הארגון שעומד מאחורי הפעולה חוסלו, ובמהלך הימים האחרונים ביצענו עשרות פעולות התקפיות מעל עזה. מי שמשגר רקטות לעבר ישראל – סביר שגופו ייפרד מראשו".

"מי שמשגר רקטות לעבר ישראל - סביר שגופו ייפרד מראשו". ברק במהלך הסיור, היום(צילום: משרד הביטחון)

ברק התייחס גם למתיחות השורה בין ירושלים לקהיר מאז הפיגוע ביום חמישי, ואף אמר כי ישראל תסכים להצבה של כוחות מצרים נוספים בסיני. "כל פעולה מצרית בסיני שתתרום לשקט היא מבורכת. היחסים עם מצרים חשובים ואנו מעריכים את דבקות המצרים בהסכם השלום ובהסכמים בינלאומיים", אמר ברק.

תא"ל גביש התייחס לפעילות "כיפת ברזל" בימים האחרונים, ואמר כי המערכת זוכה לאחוזי יירוט גבוהים, אך סייג ואמר כי חשוב לזכור שהמערכת איננה הרמטית, וכי מדובר במערכת ראשונה מסוגה בעולם, על אף שכבר בימיה הראשונים הצליחה להציל חיים.

לפניות לכתב: joshjosh@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully