מנכ"ל משרד רה"מ: "אין כוונה להציג צעדים נוספים"

אחרי שרה"מ לא הצליח להניא את מובילי מחאת הדיור מפעילותם, אומר מנכ"ל משרדו כי הצעדים שבהם נקט נתניהו לא נועדו לרצות את המפגינים. "לא ננהל מו"מ עם קבוצה שלא יודעת מה היא רוצה"

בועז ווליניץ
27/07/2011

על רקע החלטת מובילי מחאת הדיור להתנגד באופן נחרץ לתוכנית החירום של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אומר מנכ"ל משרדו, אייל גבאי, כי הצעדים שהציג נתניהו לא נועדו לרצות את המפגינים. בראיון לקול ישראל הדגיש הבוקר (רביעי) גבאי כי "ראש הממשלה צריך לעשות מה שטוב ונכון לכלל אזרחי ישראל. אין שום כוונה להציג צעדים נוספים או לנהל משא ומתן עם קבוצה שלא יודעת בדיוק מה היא רוצה".

מחאת הדיור - הכותרות האחרונות:

מחאת הדיור: 9 נעצרו בחיפה, בת"א כבר בונים בגבס
ליברמן נגד מחאת הדיור: "בואו ניכנס לפרופורציה"
הסטודנטים: "הצעת נתניהו טובה לנו, אך איננו לבד"

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
"הקמת הבניין מבטאת את עצמאותו של העם". הקמת "חומה ומגדל", הלילה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

גבאי הוסיף כי "ראש הממשלה הציג אתמול כמה מהפכות: ויתור על הקרקע כנכס של המדינה שמטרתו היא להרוויח עבורו כמה שיותר כסף וכמו כן לקיחת קרקעות שמיועדות לצרכים אחרים וניצולן למעונות סטודנטים". בנוגע להתרחבות המחאה אמר גבאי כי "חשוב לא להיתפס לתמונות או מראות, אלא להתייחס למצוקה האמיתית שמבטאת המחאה. את העניין הפוליטי צריך להזיז הצדה".

בתוך כך, עיריית תל אביב הוציאה הבוקר צו פינוי ל-15 האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי הסמוכה לתחנה המרכזית במחאה על מחירי הדיור. מהעירייה נמסר בתגובה כי "עיריית תל-אביב-יפו מכבדת ומאפשרת את מחאת האוהלים. המקומות שהוקצו לכך הם גן התקווה ושדרות רוטשילד. העירייה הייתה הראשונה שתמכה במחאה והקצתה לכך מקום נרחב בשדרות רוטשילד, לראיה המחאה בעיר עד היום היא הגדולה והבולטת ביותר בישראל". עוד נמסר, כי "תפקיד העירייה למצוא איזון בין הזכות למחות לבין תלונות רבות של תושבים נגד הפגיעה בסדר הציבורי. על כן לא מתאפשרת מחאה בכל מקום בעיר, כך לא ניתן היתר בכיכר המדינה, שדרות בן ציון ומקומות נוספים".

עם זאת, מחאת הדיור ממשיכה להתרחב בשלל דרכים יצירתיות. פעילי המחנות העולים ואנשי המחאה משדרות רוטשילד בתל אביב, הקימו הלילה ברחבת הבימה "יישוב" מאולתר שנבנה בהשראת יישובי "חומה ומגדל" - שיטת ההתיישבות שהונהגה בתקופת החלוצים.

לדברי פעילי המחנות העולים, "חברי התנועה ואנשי המאהל מרגישים, כמו רוב העם, חנוקים על ידי המדיניות הכלכלית של ממשלת ישראל. יישוב האוהלים החדש יישאר על הקרקע עד לשינוי המבוקש במדיניות - שינוי שיאפשר לכל אזרח דיור בר השגה, שכר הוגן, רפואה ציבורית, חינוך איכותי, מחירים שפויים ומדיניות רווחה שתדאג לצרכיו הבסיסיים. הקמת הבניין מבטאת את עצמאותו של העם ושותפות הגורל של העם היא ביטוי ללקיחת האחריות המשותפת בפעולה ממשית ומאורגנת של הציבור הישראלי לשינוי חייו ועתידו".

"ממשלת נתניהו מסרבת לבנות דיור ציבורי בר השגה, כל מה שנותר לנו הוא לחזור ולהקים יישובי חומה ומגדל המקבלים בברכה כל נזקק", אמרה בר לאודון, ממובילות הפעולה. "המדיניות הכלכלית חונקת אותנו. הלילה החלטנו להגיד 'עד כאן!' ולעשות מעשה. יישובי חומה ומגדל נתנו תנופה אדירה ליישוב בדרך להקמת מדינה. יישוב האוהלים הזה ייתן תנופה למאבק בכל הארץ, במטרה לשנות את השיטה הכלכלית שמדרדרת את כולנו למרוץ הישרדות בו רובנו מפסידים".

לפניות לכתב: bobi1979@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully