שביתת הרופאים: בכירים בבתי חולים עזבו המחלקות

הרופאים הבכירים הצטרפו למחאתם של הרופאים המתמחים על הסכם השכר המתגבש עם האוצר ונטשו את המחלקות. מוקדם יותר פתחו רופאים מתמחים בכל רחבי הארץ בשביתת רעב

אריאל נוי
נועם אשל

(צילום: נועם אשל, עריכת וידאו: גדי וינסטוק)

לאחר שהבוקר פתחו המתמחים והסטאז'רים בבית החולים "מאיר" בכפר סבא בשביתת רעב נטשו בצהריים (חמישי) הרופאים הבכירים בבית החולים את מחלקותיהם במחאה על המשא ומתן המתנהל בין ההסתדרות הרפואית למשרד האוצר. בתוך כך, הרופאים המתמחים ב"מאיר" ובבתי החולים בילינסון בפתח תקווה, בני ציון בחיפה ושיבא בתל השומר, שבו למחלקות לאחר ש"אשפזו" עצמם בחדרי המיון בבתי החולים כחלק מפעולות המחאה.

גם בבית החולים רמב"ם בחיפה הצטרפו חלק מהרופאים הבכירים למאבקם של המתמחים. לאחר עצרת שהתקיימה בבית החולים החלו הרופאים המתמחים להחתים את הצוות הרפואי על עצומה היוצאת נגד ההסכם המתגבש עם האוצר. הרופא המתמחה, ד"ר אודי הרגז אמר לוואלה! חדשות כי הם "חשוב שאנשים יידעו שהמאבק משותף לנו ולהם". ד"ר נעם בנימיני, רופא בכיר במחלקה ההמטולוגית ברמב"ם סיפר שגם הוא חתם על העצומה, "המאבק מתחילתו היה ביחד עם המתמחים ואנחנו גוף אחד שנאבקים יחד למטרה אחת משותפת", סיפר.

שביתת הרופאים - הכותרות האחרונות:
הוצאו צווי מניעה למתמחים: "השביתה איננה חוקית"
לאחר הפיצוץ במשא ומתן: הרופאים נטשו מחלקות
המתמחים: "ההסכם המסתמן - אגרוף בפרצוף"

ד"ר מריו שטרן, רופא בכיר בחדר המיון במאיר סיפר כי "הייתה ישיבה של רופאים בכירים והחליטו להשאיר בכל מחלקה רופא בכיר אחד מתוך 4-5 שיש בכל מחלקה. כרגע הרופאים הבכירים נמצאים בשלב של דיונים בכדי לשקול את המשך הדרך". הוא הוסיף כי במחלקה שלו הוא השאיר "שני רופאים מתמחים השובתים רעב, כל המתמחים והסטאז'רים בבית החולים שובתים רעב וזה מקשה מאוד על העבודה. הרופאים המומחים תומכים ללא סייג במאבק של המתמחים ומקווים להסכם צודק יותר".

עוד בוואלה! NEWS

בנו גשר: משחק הברידג' כובש את הדיור המוגן

לכתבה המלאה
מתמחים שובתים רעב במאיר, היום (צילום: אורי לנץ)

מתמחים שביקשו להישאר בעילום שם, אמרו לוואלה! חדשות, כי בחלק מבתי החולים לא הותרו המתמחים להביע את מחאתם. "בניגוד לחוק, הנהלות בתי החולים סגרו את חדרי המיון בפני מתמחים ש'חשו ברע'. אנו רואים את זה בחומרה רבה שההנהלה משתפת פעולה בניגוד לאינטרס של מערכת הרפואה הציבורית", אמרו המתמחים.

במקביל למחאה זו, נערך היום גם דיון סוער בבית החולים איכילוב בתל אביב בהשתתפות רופאים מתמחים, רופאים בכירים וכן יו"ר ההסתדרות הרפואית ליאוניד אידלמן. במהלך הדיון תקפו המתמחים את אידלמן והאשימו אותו בפילוג הרופאים. "אנחנו מאמינים באיחוד השורות. אם המאבק יימשך אתה אמור להיות המנהיג שלנו ואתה אמור לאחד אותנו וכרגע אנחנו לא מתקדמים", אמר אליעז מילר, פנימאי מתמחה במהלך הדיון, "אנחנו רוצים להחמיר את המאבק כי ההסכם כפי שזה נראה הוא לא טוב. אנחנו חיילים שלך, תנצל אותנו". אידלמן זכה לצעקות מהקהל שקרא: "אתה מפלג אותנו למרות שאנחנו איתך".

"אנחנו חיילים שלך, תנצל אותנו" (צילום: אורי לנץ)

מנהל בית החולים, פרופ' גבי ברבש, אמר בדיון כי "הרופאים משדרים לך שהם איתך, רק שהם אומרים לך שתחמירו את הצעדים והם אומרים שלא תקבל את ההסכם שמוצע. תהיה בעיה להרגיע את השטח וזה מטריד אותי". אחד מהרופאים הבכירים, פרופ' חורחה פפה, אמר בדיון כי "אם אנחנו לא נתנהג כמו חברת חשמל או כמו הנמלים המאבק לא יצליח".

בתגובה, אמר אידלמן כי "המחאה של אתמול החלישה אותנו מאוד. המטרה שלי הייתה שתהיו ערים ואני שמח שיש התעוררות בשטח". אידלמן הוסיף, כי לא תהיה הצבעה על ההסכם. ד"ר אילן קיציס, קרדיולוג בכיר, אמר כי "כולם איתך, אנחנו לא מפולגים לעומת מה שאתה אומר. רק על תעשה שעון, לא לעשות שמומחים יעשו תורנויות ותביא תקנים בדחיפות".

לפניות לכתב: arielnews@walla.com

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully