צפו במינים שהתגלו: כריש מתנפח, סרטן עם סיכות

משלחת מהאקדמיה למדעים של קליפורניה שבה באחרונה מהאי לוזון שבפיליפינים, שם הספיקו חבריה, ב-42 ימים בלבד, לתעד 300 מינים של בעלי חיים שלא היו מוכרים עד כה למדע. הנה כמה מהם

מערכת וואלה! חדשות

לובסטר בלי שיריון וכריש מתנפח - אלו הם רק שניים מה"כוכבים" שניתן למצוא בין יותר מ-300 מינים חדשים לחלוטין של בעלי חיים, שלא היו מוכרים למדע, שגילתה באחרונה משלחת מדעית אמריקאית ששבה מהפיליפינים. עוד בגילויים, ביבשה ובים: מינים חדשים של דגי זהרון, עלוקות, עקרבים, חרקים, אלמוגים ו"עוד מגוון גדול של יצורים נושכים ועוקצים", כפי שהגדירו זאת אנשי המשלחת, מהאקדמיה למדעים של קליפורניה.

במשך 42 ימים, תרו חוקרי המשלחת את האזורים הנידחים והמרוחקים ביותר באי לוזון, האי הגדול בפיליפינים, בחנו הן את היבשה והן את הים - ולא התאכזבו. "בפיליפינים נמצאים כמה מ'המוקדים החמים' המגוונים ביותר בכדור הארץ, אך גם המאוימים ביותר", הסביר ראש המשלחת, טרנס גוסלינר, עם שובה בשבוע שעבר. "מוקד חם" הוא אזור (בדרך כלל באוקיינוס או ביער טרופי) שבו יש מגוון ביולגי רחב דיו כדי לאפשר תהליכים אבולוציוניים של יצירת מינים חדשים.

בעל החיים המיוחד ביותר שהתגלה הוא כריש החי במים עמוקים, שמסוגל להתנפח ולתפוח באמצעות מילוי בטנו במים - ככל הנראה כדי להבריח טורפים. פרט מעניין נוסף הוא כוכב ים שניזון אך ורק משביבי עץ שנישאים במים. עוד התגלו שלושה מיני לובסטרים חדשים, שאין להם שלד חיצוני קשה כמו יתר בני מינם, והם מתגוננים מטורפים באמצעות הסתתרות בנקיקים בסלע. תגליות נוספות: סרטן שצבתותיו "חמושות" בשיניים הדומות לסיכות, ציקדה המשמיעה קול שנשמע כמו צחוק ו"דגי צינור" שנראים כמו תולעים.

במשלחת הביעו דאגה לגורלם של המינים החדשים, והזהירו כי רבים מהם עלולים להיכחד במרוצת השנים הקרובות, אם לא יופעלו במדינה תוכניות לפינוי פסולת ויוקמו שמורות טבע שיהיו מוגנות מציד ודיג.

טיפול ללא כאב

הטכנלוגיה בנעליים שתציל אתכם מכאבי הגב והברכיים

לכתבה המלאה
שתי דוגמאות ל"כריש המתנפח" (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
ועוד אחת (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
סרטן מסוג איפיקולוס, עם "סיכות" בצבתות (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
סרטן מסוג פטלומרה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
אלמוג נוצה מסוג ורטילום (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
עוד אלמוג נוצה מסוג לא מוכר (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
רכיכה מסוג נמברותה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
רכיכה מסוג פילידיה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
רכיכה מסוג נמברותה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
אלמוג מסוג אומבלוליפרה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
כוכב ים מסוג לינקיה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)
תולעת מסוג מיריינדיה (צילום: יח"צ, פסטיבל הקולנוע ירושלים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully