עבודות שירות נגזרו על תוקף התיירת בעין גדי

ביהמ"ש המחוזי בב"ש הרשיע את דן להב בביצוע מעשים מגונים בתיירת מדנמרק בקיבוץ עין גדי. להב הורשע במסגרת עסקת טיעון, ונגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות ומתן פיצויים למתלוננת

רמי שני

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (רביעי) במסגרת עסקת טיעון את דן להב בביצוע מעשים מגונים בתיירת מדנמרק. לפני שלוש שנים התלוננו שתי תיירות כי להב ושני חבריו, תושבי עין גדי, אנסו אותן לאחר שהשקו אותן לשוכרה. שני הנאשמים האחרים, רון רודיטי ובן אבר זוכו בשל קשיים ראייתיים, ועל להב נגזרו שישה חודשי מאסר - שהומרו היום בעבודות שירות. בנוסף, חויב להב לשלם למתלוננת פיצויים בסך עשרת אלפים דולר.

שתי התיירות בנות ה-18 התלוננו כי ב-14.4.08, בלילה לפני שהיו אמורות לחזור לארצן, הן נאנסו בידי שלושת הצעירים. רודיטי ואבר הואשמו באונס אחת מהן ודן להב נאשם באונס חברתה. במהלך החקירה עומתו המתלוננות עם החשודים ואלו האחרונים הכחישו את המיוחס להם לאורך כל הדרך.

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה

שכחה את האירוע

מאוחר יותר החליטה הפרקליטות לבטל את כתבי האישום נגד רודיטי ואבר בשל חוסר ראיות נגדם. הפרקליטות ביקשה אז מבית המשפט לגבות מהמתלוננות עדות מוקדמת, כיוון שאלו ביקשו לעזוב את הארץ כפי שתכננו. שלושה ימים לאחר האונס לכאורה נגבתה עדותן, והן עזבו. הבעיה החלה כאשר אחת מהן, שטענה שנאנסה בידי רודיטי ואבר, טענה שהיא שכחה את האירוע וכי היא אינה זוכרת דבר. לדבריה, יש לה רק הבזקי זכרונות מהאירוע. במקביל לעדויות המתלוננות, במשטרה הציגו סרטונים שצולמו במצלמת הטלפון הנייד של החשודים. בסרטונים הם נשמעו אומרים דברים שהתפרשו כאיום לאונס.

לדברי עו"ד רחל תורן, שייצגה את אחד הנאשמים יחד עם עורכי הדין אהרון שליין ואריאל סלטו, ההחלטה התקבלה בעקבות שימוע שקיימו הצדדים בפרקליטות. "במהלך השימוע פירטנו את המצב הראייתי-משפטי וטענו שלא מדובר בסדקים ראייתית אלא בעלילת שווא", אמרה עו"ד תורן לוואלה! חדשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully