וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הקלטה של עוזי ארד מדליף מידע הובילה לפיטוריו"

היועץ לביטחון לאומי לשעבר עוזי ארד הוקלט כאשר הוא מדבר עם עיתונאי על יחסי הגרעין האזרחיים בין ישראל לארה"ב. ככל הנראה, ההקלטה הזו היא שהובילה לבסוף לפיטוריו

הקלטה של היועץ לביטחון לאומי לשעבר עוזי ארד כאשר הוא מדבר עם עיתונאי על יחסי הגרעין האזרחיים בין ישראל לארה"ב, היא זו שככל הנראה הובילה לפיטוריו, כך דווח הערב (רביעי) בערוץ 2. על פי הדיווח, ארד הוקלט כאשר הוא מספר על ההבנות הרגישות שהתגבשו בין ירושלים לבין וושינגטון, שלפיהן הוחלט על שדרוג הקשר הגרעיני האזרחי בין שתי המדינות. יש להדגיש כי לא מדובר בהדלפה שנעשתה בכוונת זדון, אלא בפליטת פה.

בתוך כך, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון (קדימה) שלח הבוקר מכתב למבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, בבקשה שזה יחקור את פרשת ההדלפה של ארד. במכתב למבקר כתב חסון, כי "על פי הפרסומים, מר עוזי ארד, מי שכיהן כראש המועצה לביטחון לאומי, הדליף ידיעה ביטחונית רגישה לעיתונאים, ידיעה אשר לדברי ראש הממשלה והשב"כ גרמה לנזק ממשי מול אחת מבנות בריתה של ישראל. נוכח ההשלכות הכבדות, ניתן היה להניח ולצפות כי כאשר יאותר המדליף הוא יטופל ביד קשה ויידרש לתת את הדין על המעשה. כאשר התברר כי המדליף הינו איש אמונו של ראש הממשלה, מר עוזי ארד, הוחלט לסגור את הפרשה בעסקה תמוהה; מר ארד פרש מתפקידו הרשמי בלשכת ראש הממשלה, והיועמ"ש לממשלה החליט שלא להעמידו לדין".

תחילת הפרשה ביולי 2010. ראש הממשלה הטיל על שירות הביטחון הכללי לחקור בכירים בלשכתו, בחשד שאחד מהם הדליף מידע ביטחוני רגיש, שגרם לנזק ממשי ביחסיה הדיפלומטיים של ישראל עם אחת מבנות בריתה הקרובות. במסגרת בדיקת השב"כ, נבדק ארד בפוליגרף, ו"צלח" את הבדיקה הראשונה. מלבד ארד נבדקו במכונת האמת כל בכירי הלשכה, וכולם נמצאו דוברי אמת.

בינתיים, נמשכה בחשאי בדיקת השב"כ, וראיות חדשות שהגיעו לשב"כ הפכו את התמונה. לפי ראיות אלה, בניגוד להודעת השב"כ, לאחר שצלח את הפוליגרף הראשון התברר שארד היה זה שאחראי להדלפה, ככל הנראה בהערה שנאמרה בשיחת רקע עם עיתונאי, שלא יועדה לפרסום. היועץ המשפטי לממשלה החליט שלא להגיש כתב אישום בתמורה לפרישת ארד ובטענה כי לא מדובר בהדלפה חמורה, אלא בפליטת פה בשיחת רקע. הפרשה טופלה בפורום מצומצם, ולכן עד כה לא דווחה בתקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully