אחרון ודי: מת הלוחם האחרון ממלחמת העולם ה-1

כחודשיים לאחר פטירתו של הלוחם האמריקאי האחרון שנותר בחיים ממלחמת העולם הראשונה, נפטר בגיל 110 הלוחם האחרון בכלל שלקח חלק במלחמה - קלוד שולז, אזרח בריטניה שהתגורר באוסטרליה

מערכת וואלה! חדשות
רויטרס

(צילום: רויטרס, עריכה: יאיר דניאל, קריינות: אביב אברמוביץ')

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה

קלוד שולז, הלוחם האחרון ממלחמת העולם הראשונה שנותר בחיים, הלך היום (חמישי) לעולמו בעת שישן בבית האבות בפרת' שבאוסטרליה, בגיל 110. שולז, יליד בריטניה שזכה בין חבריו לנשק לכינוי "צ'קלס" (הצחקקן), הצטרף בנעוריו לצי הבריטי והיה עד לכניעתה של גרמניה במלחמה ב-1918. שנתיים לאחר מכן הוא עבר להתגורר באוסטרליה, שם שירת עד שנת 1956.

בצעירותו ובזקנתו. קלוד שולז (צילום: רויטרס)

נוסף על היותו האדם האחרון ששרד את מלחמת העולם הראשונה, הוא גם הלוחם האחרון שלחם בשתי מלחמות העולם, ומחזיק בשיא נוסף: לפני שנתיים הוא הפך לאדם המבוגר ביותר שפרסם אוטוביוגרפיה, בגיל 108 בשם "אחרון האחרונים". "הוא תמיד אמר שגברים מבוגרים מקבלים את ההחלטות ששולחות את הצעירים למלחמה", סיפר בנו, אדריאן. "הוא נהג לומר שאם הייתה דרך אחרת מעבר למלחמות, אז מעולם לא היו מלחמות".

בחודש פברואר אשתקד מת החייל האמריקאי האחרון שהשתתף במלחמת העולם הראשונה, פראנק באקלס, גם הוא בגיל 110. באקלס, "מת בשלווה בביתו, מסיבות טבעיות". ב-1 בפברואר חגג באקלס את יום הולדתו ה-110, בבית המשפחה בצ'ארלס טאון שבמערב וירג'יניה. לדברי בתו, סוזאנה באקלס-פלאנגן, בשנה האחרונה חלה ירידה ניכרת בתפקודו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully