מהומות בעולם המוסלמי

האם האירוע שגרם למהפכות בעולם הערבי לא קרה?

השוטרת הטוניסאית שסטרה לצעיר שלאחר מכן הצית את עצמו וגרר גלי מחאה שהובילו למהפכות בעולם הערבי כולו, טענה בבית המשפט כי כלל לא סטרה לצעיר. ביהמ"ש ביטל את התיק

מערכת וואלה! חדשות

האם הסטירה שהובילה למהפכות ברחבי העולם הערבי כלל לא קרתה? השוטרת הטוניסאית שהואשמה שסטרה לגבר צעיר לפני ארבעה חודשים וגרמה לו להצית את עצמו ובכך גם את המהפכות בעולם הערבי כולו, טענה הלילה (רביעי) כי האירוע כלל לא התרחש. "אני חפה מפשע. לא סטרתי לו", אמרה פאידה חמדי, שוטרת בת 36, בבית המשפט בעיר סידי בוזיד שבטוניסיה.

עורכי דינה של השוטרת טענו, כי הנשיא המודח, זין אל-עבדין בן עלי, הפך אותה לשעיר לעזאזל וכלא אותה בניסיון להרגיע את הפגנות המחאה במדינה. השופט קיבל את גרסתה של חמדי וביטל את התיק.

מנוביה, אמו של מוחמד בועזיזי, הצעיר שהצית את עצמו במחאה על יחסה של השוטרת כלפיו וגרם לתגובת שרשרת שבאה לידי ביטוי בהפגנות נגד המשטרים ברחבי העולם הערבי, החליטה לסלוח לשוטרת וביטלה את התלונה נגדה. "אני משאירה את הדברים בידי שמיים. עבורי, זה מספיק שמותו של מוחמד הוביל לשחרור העם ולנפילת עריצים", אמרה בבית המשפט.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
בועזיזי הפצוע עוד הספיק לקבל בבית החולים ביקור של הנשיא, זיין אל עבדין בן עלי, ימים ספורים לפני שהוא מת והנשיא הודח (צילום: AP, Tunisian Presidency)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully