דיווח: ייתכן כי אבו-סיסי החזיק מידע על שליט

ה"דר שפיגל" הגרמני מצטט מקור מודיעין שטוען כי הרקע לחטיפתו של המהנדס הפלסטיני מאוקראינה הוא מידע לכאורה שברשותו על מקום החזקתו של החייל החטוף. "יש בידיו מידע שישראל רוצה"

30/03/2011
טל אנגלנדר

(צילום: טל אנגלנדר, רויטרס. עריכה: גדי וינסטוק. קריינות: אביב אברמוביץ')

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

דיראר אבו-סיסי, המהנדס הפלסטיני שנחטף בחודש שעבר באוקראינה ומוחזק כעת בישראל החזיק ככל הנראה מידע אודות מקום הימצאו ברצועת עזה של החייל החטוף גלעד שליט – כך מדווח הבוקר (רביעי) ה"דר שפיגל" הגרמני שציטט מקור מודיעיני שביקש להישאר בעילום שם. על פי מקור נוסף, "אם המוסד (שלכאורה חטף את אבו-סיסי) יוצא לפעולה כזאת וחוקר את האיש במשך שישה שבועות, אז כנראה יש בידיו מידע שישראל מאוד רוצה".

בשבוע שעבר, הודתה לראשונה מדינת ישראל כי היא מחזיקה באבו-סיסי, בן 42, לאחר שבמשך ימים רבים פורסם בתקשורת הזרה שהוא נחטף בעת שנסע ברכבת באוקראינה. בדיון שהתקיים לפני כשבועיים בבית משפט השלום בפתח תקווה, התקבלה החלטה להסיר באופן חלקי את צו איסור הפרסום הגורף שהוטל על הפרשה, אך השופטת ליה לב-און אסרה לפרסם פרטים נוספים על נסיבות מעצרו. הסרת הצו באופן חלקי נעשתה לבקשת האגודה לזכויות האזרח בישראל, ועוד נחשף כי את אבו-סיסי מייצגת עורכת דין ישראלית, סמדר בן-נתן.

אשתו של אבו-סיסי(צילום: רויטרס)

המרכז הפלסטיני לזכויות אדם בעזה פרסם ימים לאחר פרסום הפרשה פרטים חדשים על אודות נסיבות היעלמותו של אבו-סיסי. לטענת הארגון, גם עורך דין מטעמו נפגש עם אבו-סיסי, שמסר לו כי ב-19 בפברואר עלה על רכבת מחרקוב לקייב, על מנת להיפגש עם אחיו, אותו לא ראה זה זמן רב, ושם נחטף.

בארגון מסרו עוד כי אבו-סיסי סיפר שבמהלך הנסיעה ברכבת, נכנסו לקרון בו נסע שלושה אנשים, שניים מהם לבושים במדי צבא, וביקשו ממנו להציג בפניהם את דרכונו. כשסירב, הם איימו עליו ולקחו את הדרכון בכוח. השלושה הורידו אותו מהרכבת בכוח בתחנת פולטבה, אזקו אותו ושמו כיסוי על ראשו.

בהמשך תיאר המהנדס כי הוסע לקייב, שם הוחזק בדירה בה שהו שישה אנשים נוספים, שהציגו את עצמם כאנשי מוסד. אבו-סיסי הוסיף כי "אנשי המוסד", לכאורה, חקרו אותו, ובהמשך העלו אותו על טיסה שארכה בין ארבע לחמש שעות, שיעדה לא ברור לו. כ-30 דקות לאחר הנחיתה, הוא הועלה על טיסה נוספת, שארכה כשעה, ויעדה היה ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully