תקדים: גברים ונשים הופרדו בקהל בהיכל התרבות

לבקשת ההפקה בהופעתו של הזמר החרדי יניב בן משיח, נשלחו הנשים להתיישב ביציע העליון, בעוד שהגברים בתחתון. בחוץ הפגינו נגד המהלך: "לא נעבור בשתיקה על רמיסת ערכי חופש ושוויון"

בועז ווליניץ
טל אנגלנדר

(צילום: טל אנגלנדר, עריכה: גדי וינסטוק)

עוד בוואלה!

תסמכו עליו: חומוס סלק משוגע (ומטמטם) של עומר מילר

לכתבה המלאה

לראשונה בתולדות היכל התרבות בתל אביב, הפרדה בין גברים לנשים: הזמר החרדי יניב בן משיח הופיע אמש (רביעי) בהיכל, ולבקשת ההפקה, הופרדו הנשים מהגברים בקהל. הנשים מוקמו ביציע העליון, בעוד שהגברים מוקמו ביציע התחתון. בשל מבנה האולם, קיים פער משמעותי בין חוויית הצפייה ביציעים, ובהתאם גם במחירים. עבור עשרות מפגינים, בהם אנשי תנועת "ישראל חופשית", אין הדבר מקובל – ובשעת ההופעה הם הגיעו לרחבת ההיכל במטרה למחות על המעשה התקדימי והפסול, לטענתם.

לגיטימי או חשוך? יציע הנשים בהיכל התרבות בהופעה של יניב בן משיח (צילום: נמרוד סונדרס)

חברת מועצת העיר, תמי זנדברג, סיפרה לוואלה! חדשות כי "נעמדנו מחוץ לאולם כדי להראות שהציבור התל אביבי לא יעבור בשתיקה על רמיסת ערכי חופש ושוויון בהיכל העירוני הציבורי שלנו. אין לי טענות לקהל שבא, די הרבה מהם ניגשו אלינו ורצו להתווכח אתנו, חלק בצורה עדינה יותר וחלק פחות. אין לי טענות אליהם – במקרה זה לא הייתה להם ברירה אלא לשבת בנפרד אני חושבת שיש לנו אחריות ציבורית לא להרשות הפרדה כזו במוסדות ציבוריים".

"אחריות ציבורית". מפגינים מתעמתים עם קהל שבא להופעה בהיכל התרבות (צילום: נמרוד סונדרס)

רוכשי הכרטיסים למופע, מטבע הדברים, לא הסכימו עם המפגינים. "אם אני השכרתי את ההיכל, מותר לי לעשות מה שאני רוצה – הרי זו מדינה דמוקרטית", אמר אחד מהם. "תן לי לחיות" זעק אחד מהם לעבר המפגינים.

(עדכון ראשון: 22:14)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully