מהומות ביוון: שוטר נפגע מבקבוק תבערה ועלה באש

בפעם השמינית בשנה התקיימה במדינה שביתה כללית, ורבבות יצאו להפגין באתונה נגד הגזרות הכלכליות. המפגינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה, המשטרה ענתה בגז מדמיע. זהירות - התמונות קשות

23/02/2011
רויטרס

(צילום: רויטרס; עריכה: יאיר דניאל; קריינות: אביב אברמוביץ')

הפגנות איגודי העובדים ביוון שוב יצאו מכלל שליטה. בפעם השמינית ב-12 החודשים האחרונים, ולראשונה מתחילת 2011, התקיימה היום (רביעי) במדינה שביתה כללית, ולמעלה מ-30,000 עובדים מהמגזר הציבורי והפרטי קיימו הפגנה מול הפרלמנט בבירה אתונה, במחאה על משטר הצנע שמנהיגה הממשלה.

השוטר שנפגע מבקבוק תבערה עולה באש(צילום: רויטרס)

כמו בפעמים הקודמות, גם הפעם התלהטו הרוחות עד מהרה, והמפגינים החלו ליידות אבנים ולהתעמת עם כ-5,000 שוטרים שהוצבו במקום. אך נראה כי הפעם, יצאו לפתע העניינים מכלל שליטה. סמוך לבניין משרד האוצר, יידו הצעירים המפגינים כמות גדולה של בקבוקי תבערה לעבר השוטרים, ואלו הגיבו בירי גז מדמיע לעבר המתפרעים. ככל שנקפו הדקות, נדמה היה שכוחות הביטחון ניצבים חסרי אונים אל מול המפגינים, שפשוט עמדו מולם וליגלגו עליהם.

טוב לדעת (מקודם)

כניסה בלעדית לפסטיבל מוזיקה אלקטרונית שכולו אנרגיות גבוהות

מוגש מטעם XL ישראל
אלפי המפגינים מול בניין הפרלמנט(צילום: רויטרס)

בסצינה אחת שנקלטה במצלמות, נראה אחד השוטרים סופג פגיעה ישירה מבקבוק תבערה לפניו, ועולה באש. הוא החל לרוץ בבהלה, ולבסוף תפס אותו חברו וסייע לו לכבות את הלהבות. לא ברור מה מצבו, אולם לפי הדיווחים, איש לא נפצע באורח קשה בעימותים. נמסר כי כמה בני אדם נפצעו באורח קל ובינוני במהומות, בהם גם צלם עיתונות שנפגע אף הוא מבקבוק תבערה ועלה באש חלקית.

בקבוק תבערה נוסף מושלך(צילום: רויטרס)

יוון, שנפגעה קשות במשבר הכלכלי העולמי האחרון, מנסה להתמודד עם החוב הלאומי האדיר שצברה באמצעות גזרות כלכליות קשות על האזרחים, הכוללות קיצוצים בשכר ובפנסיה. בשנה האחרונה יצאו תושבי יוון כמנה וכמה פעמים לרחובות, במחאה על קיצוצי השכר והעלאות המסים התכופות.

השוטרים חסרי אונים מול המפגינים(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully